Hz fareyi yavaşlatıyor

Teknopatc

Decapat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. Windows masaüstü ekranında oyun ekranında mouse gecikmeli çalışıyor. Hz ile oynadıkça bir fark meydana geliyor. Monitörüm 60 Hz ne yapmalıyım?

Monitör Hz değeri ve mouse İPS değeri ile doğrudan ilişkili. Mouse IPS, sensörün hareketi doğru bir şekilde izleyebileceği en yüksek hızı ifade eder. Yani sen kaydırırken mouse onu analiz eder ve işleme alır bundan sonra ise görüntü oluşur ve görüntü hareket eder. Hareket ederken ki görünen gecikeme ise Hz değeri ile ilgilidir. Yani sorunun hem monitör hem de mouse kalitesi olabilir. Monitör olarak Artık standart olan en alt limit 144Hz Mouse olarak tavsiyem en aşağı 300İPS'dir.

Monitör Hz değeri ve mouse IPS değeri ile doğrudan ilişkili. Mouse IPS, sensörün hareketi doğru bir şekilde izleyebileceği en yüksek hızı ifade eder. Yani sen kaydırırken mouse onu analiz eder ve işleme alır bundan sonra ise görüntü oluşur ve görüntü hareket eder. Hareket ederken ki görünen gecikeme ise Hz değeri ile ilgilidir. Yani sorunun hem monitör hem de mouse kalitesi olabilir. Monitör olarak artık standart olan en alt limit 144Hz mouse olarak tavsiyem en aşağı 300IPS'dir.

Farem Rival300s sizce monitörden midir? Ama ben başka bir monitör denedim tabii oda 60 Hz di. 75'e falan çekiyorum hala aynı sorun devam ediyor.

Farem Rival300s sizce monitörden midir? Ama ben başka bir monitör denedim tabii oda 60 Hz di. 75'e falan çekiyorum hala aynı sorun devam ediyor.
Muhtemelen monitördendir. Monitör zaten 144 hz altında kullanmanı tavsiye etmem. Algın bile bozuluyor. Eğer bilgisayarda ekstra bir yavaşlık varsa SSD veya işlemcinde sorun olabilir. Başka sorun yaşıyor musun pc'yle ilgili? Ve bu sorun yeni mi başladı? ayrıca sistemin nedir kısaca yaz

Muhtemelen monitördendir. Monitör zaten 144 Hz altında kullanmanı tavsiye etmem. Algın bile bozuluyor. Eğer bilgisayarda ekstra bir yavaşlık varsa SSD veya işlemcinde sorun olabilir. Başka sorun yaşıyor musun PC'yle ilgili? Ve bu sorun yeni mi başladı? Ayrıca sistemin nedir kısaca yaz.

Bu sorun 2 senedir var. Ben PC'dendir diye PC değiştim mouse değiştim monitör değiştim (60Hz) olmadı. Şu anki sistemim böyle. i310100F GTX1650 8 GB RAM H410mk anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı