Hz Mantığı

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverin Nvidia ise özel çözünürlük ekleyip 1024x768 yazıp hertz yerine 144 yazıp uygulayın. Eğer görüntü geliyorsa monitör destekliyordur. Olmuyorsa değeri düşürerek desteklediği en yüksek değeri bulmaya çalışın. Genellikle düşük çözünürlükler de daha çok desteklemesi lazım ama bilmiyorum. Yanlış bilgi de vermek istemiyorum. Mesela, benim monitörüm 60Hz ama 1024'te 90 destekliyor.

Driverin Nvidia ise özel çözünürlük ekleyip 1024x768 yazıp hertz yerine 144 yazıp uygulayın. Eğer görüntü geliyorsa monitör destekliyordur. Olmuyorsa değeri düşürerek desteklediği en yüksek değeri bulmaya çalışın. Genellikle düşük çözünürlükler de daha çok desteklemesi lazım ama bilmiyorum. Yanlış bilgi de vermek istemiyorum. Mesela, benim monitörüm 60Hz ama 1024'te 90 destekliyor.
Dostum profesyonel e-sporcuların da kullandığı BenQ XL2546 monitörüne baktım. Onda da 1024 çözünürlüğünde maximum 75Hz veriyor. Ama CS:GO oyununda 240Hz olarak oynayabiliyorlar?

Onda da 1024 çözünürlüğünde maximum 75Hz veriyor demişsin. Nereden baktın? Bu bilgiye nereden ulaştın acaba?

1581192111496.png

Anlatmak istediğin şeyi ya anlatamıyorsun ya da bende sorun var dostum.

Onda da 1024 çözünürlüğünde maximum 75Hz veriyor demişsin. Nereden baktın? Bu bilgiye nereden ulaştın acaba?

Eki Görüntüle 498445

Anlatmak istediğin şeyi ya anlatamıyorsun ya da bende sorun var dostum.
Bir önceki sayfada vermeyeceğini söylediniz? Bu monitörü kullanan arkadaşımda sendeki gibi çözünürlük mevcut değil. Benim demek istediğim masaüstündeki çözünürlük değil. Oyun içinde 1024x768 ayarında 144Hz vermesi.

Sen benim ne yazdığımı anlayabilmişsin, ne de ne demeye çalıştığını anlatabiliyorsun. Benden bu kadar, sana iyi forumlar.
Ben neyi anlatamıyorum? Konunun başında belirttim. Diyorum ki bir 144Hz monitörde 1024x768 çözünürlüğünde maximum 75Hz veriyorsa bu durum oyun içindeki 1024x768 durumu içinde geçerli mi? Yani oyun içinde bu çözünürlükte 75Hz'mi alabiliyoruz? Ben de seni anlayamadım.

Yahu kendin söylüyorsun cevabını, masaüstünde veremediğini oyuna girdiğinde nasıl verecek? 144Hz monitör 1080P'de 144Hz verebilip düşük çözünürlükte veremiyorsa James Donkey falandır abi o monitör zaten. Bendeki nasıl veriyor o zaman?
Anladım dostum sağ ol. Monitörün nedir? Bu arada resimdeki çözünürlükler XG2405'e ait. @tristessehivernale

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı