i3 1.7 GHz işlemci ideal mi ? Yoksa düşük bir işlemci mi ?

İsmail Budak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta kendimi yeterince ifade edemedim farkındayım bu durum bu konular hakkında bilgisiz oldugumdan dolayı kaynaklanıyor heinizden özür dilerim. Şimdi sormak istedigim soruyu şöyle açıklamaya çalışayım; Lenovo G-50 Laptop aldım. AMD 2 gb ekran kartı,gb ram, 500 gb hdd ve i3 1.7 ghz çekirdek işlemciye sahip. Bu işlemci düşük mü yoksa normal sayılabilicek bir seviyedemi ? Sistemde Windows 10 yüklü. umarım derdimi anlatabilmişimdir tekrardan özür dilerim yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

1.7 ghz frekansinda olduguna gore U serisi dusuk performansli bir islemci. Ustune cok yuk bindirmediginiz surece gunluk kullanimda bir sikinti cikarmayacaktir, ama oyun oynayayim derseniz muhtemelen sikinti cikarir.

Bilgisayarcilar hangi urunden daha cok kar elde edeceklerse onu satarlar, tamamen kendi cikarlarini dusunurler. Cok yakin tanidiginiz olmadigi surece kimseye guvenmeyin guvendirmeyin. AMD ekran karti da muhtemelen R5 m230 ayarinda bir seydir, bu kartla da kesinlikle oyun oynanmaz, ancak cozunurlugu ve butun ayarlari kisarsaniz oynanabilir. Aygit yoneticisinden goruntu bagdasttiricilari kismindaki ekran karti modelini soylerseniz kesin yorum yapabiliriz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı