Çözüldü i3-4005U 1.70 GHz düşük frekansta çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erdem.uluzger

Hectopat
İşlemcim büyük ihtimalle quick CPU programında yaptığım ayarlar yüzünden düşük frekansta ve düşük kullanım seviyesinde çalışıyor. Format attım, güç ayarlarından işlemci durumunu falan ayarladım fakat bir türlü olmuyor. Dell'in Support assist programında falanda denedim, Intel Extreme Tunning Utility programında da deneyecektim fakat sadece voltaj ayarı düzenlenebiliyor frekans değerleri ile oynanmıyor. İşlemcim 0.80GHz hız ile ve %47 kullanıım ile çalışıyor ama yine de hızlı bilgisayar nedense. BIOS'tan ayar da yapmadım ama güncelleştirmesini yaptım. Lütfen ya ayarları sıfırlamam için yardım edin quick CPU ile ya da Fark'lı bir çözüm öneriniz bu ilk forum sitesindeki mesajım bir kusurum olduysa af ola.
(Stres testide yaptım yine de frekans oynamıyor sadece kulllanım bazen artıyor Intel Extreme Tunning Utility programı ile)

Dosya Ekleri

• değerler.png
    değerler.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 63
Çözüm
ThrottleStop indirip BD PROCHOT ve Disable Turbo'nun tikini kaldirmayi deneyin.
ThrottleStop indirip BD prochot ve disable Turbo'nun tikini kaldirmayi deneyin.

Allah senden razı olsun kardeşim bee gerçekten bak.

Bu program açık mı kalmalı?
Gerekmiyormuş :D.

Yaptıktan 10 dk sonra mavi ekran yedim. System thread exception not handled kodu ile biraz bekledim açıldı bilgisayar eski haline döndüremeden tekrar gitti. Şimdi hiç açılmıyor ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptıktan 10 dk sonra mavi ekran yedim. System thread exception not handled kodu ile biraz bekledim açıldı bilgisayar eski haline döndüremeden tekrar gitti. Şimdi hiç açılmıyor ne yapmalıyım?
Sicaklik degerlerini kontrol ettin mi? Normalde boyle bir sey yapmamasi gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sicaklik degerlerini kontrol ettin mi? Normalde boyle bir sey yapmamasi gerekiyor.

Evet ettim ısınmadan yaptı bunu hem de hiç ısınmamıştı BIOS'tan işlemciyle ilgili her şeyi kapattıp açabildim bilgisayarı 5 kere bip diyor kısa. Araştırdım işlemci hatasıydı şimdi format atıp farklı yöntemlerle deneyeceğim başka bir önerin var mı? Mavi ekran hatasında System thread exception not handled yazıyordu sürücü uyuşmazlığı var, büyük ihtimalle. Şimdi format atıp, tekrar deneyeceğim.
Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü » Sayfa 1 - 35 bunu indirdim ve gene kapanmazsa galiba oldu teşekkür ederim bu arada yardımcı olduğun için
Allah senden razı olsun kardeşim bee gerçekten bak.

Bu program açık mı kalmalı?
Gerekmiyormuş :D.

şimdide clock watchdog timeout kodlu mavi ekranını yedim :D yardım edersen sevinirim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı