Monterey i3-10100 - GTX 1660 sisteme EFI önerisi

Daha fazla  
CPU: Quad Core Intel Core i3-10100, 4200 MHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1660 Super (6 GB)
Anakart: ASUS EX-H410M-V3
SSD: CT480BX500SSD1 (480 GB, SATA-III)
RAM: Kingston HyperX 8 GB DDR4-2666 DDR4 SDRAM

Öncelikle sistem Monterey uyumlu mudur? Ve EFI dosyasını atabilecek var mı?

Ekran kartını tam performansla kullanamazsınız. Sürekli dahili grafik ve ekran kartı arasında kablo çıkar tak yapmanız gerekir. Pek tavsiye etmem macOS kurmanızı.

Dahili iGPU ile kullanabilirsiniz. İndirdiğiniz imajda EFI yok mu?

EFI dosyaları vardı fakat hangisini kullanacağımı bilemedim. Yanlış bir iş yapmak istemedim.

Ekran kartını tam performansla kullanamazsınız. Sürekli dahili grafik ve ekran kartı arasında kablo çıkar tak yapmanız gerekir. Pek tavsiye etmem macOS kurmanızı.

Amacım zaten Logic Pro X, Adobe Photoshop gibi uygulamaları kullanmak. Sisteme zarar vermez ise optimizasyon kötü olsa da kullanırım.

Amacım zaten Logic Pro X, Adobe Photoshop gibi uygulamaları kullanmak. Sisteme zarar vermez ise optimizasyon kötü olsa da kullanırım.
GTX 1650 ile kullanacaksanız Photoshop, Logic Pro gibi programlar bile aşırı kasacaktır. Belki programların arayüzü gelmez bile, yani macOS kuracaksanız görüntü çıkışını anakarta alıp kullanabilirsiniz.

GTX 1650 ile kullanacaksanız Photoshop, Logic Pro gibi programlar bile aşırı kasacaktır. Belki programların arayüzü gelmez bile, yani macOS kuracaksanız görüntü çıkışını anakarta alıp kullanabilirsiniz.

Zaten büyük ihtimalle yaptığım BIOS ayarlarından dolayı kurulum başarısız oldu ben de vazgeçtim. Cevaplarınız için teşekkürler. Konu kalsın sistem özellikleri benimkine yakın olanlar öğrenmiş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı