i3-10100 - RX 6400 sistemin oyun performansı nasıl olur?

TalhaBlr

Centipat
Daha fazla  
H410 anakart.
i3 10100 işlemci.
RX 6400 ekran kart.
2933 MHz 16 GB RAM.
500 GB SSD.
500W Power Supply.

Oyun performansı nasıl olur?
Oynayacağım oyunlar.
Assetto Corsa.
GTA 5
CarX Drift Racing Online.
Valorant, CS:GO
Gibi oyunları oynayacağım. FPS değerlerini yazarsanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videolar size yardımcı olur.

bu videolar size yardımcı olur.

i3 10100F yaziyor ben i3 10100 olarak yazdım ialemciyi fark olur mu?

i3 10100F yaziyor ben i3 10100 olarak yazdım ialemciyi fark olur mu?
Tek fark F modelinde dahili grafik kartının bulunmaması 10100 de ise var fakat sizin için gereksiz bir şey zaten ekran kartınız var kısacası hiçbir fark yok diyebiliriz.

O oyunları güzelce oynarsın ama sana bir önerim var anakartını araştır XMP desteği var mı diye mesela benim RAM'lerim 3200 MHz ama XMP yok diye 2666 MHz kullanabiliyorum bu arada bende de 10100F var aralarındaki tek fark F serisinde APU yok yani ekran kartı gibi kullanamıyorsunuz işlemciyi.

RAM'ler Dual channel mı? Ayrıca 6400 XT diye bir anakart yok. Ekran kartı da yok.
6500 XT mi, 6400 mü?

Olmaz.
Rx6400

O oyunları güzelce oynarsın ama sana bir önerim var anakartını araştır XMP desteği var mı diye mesela benim RAM'lerim 3200 MHz ama XMP yok diye 2666 MHz kullanabiliyorum bu arada bende de 10100F var aralarındaki tek fark F serisinde APU yok yani ekran kartı gibi kullanamıyorsunuz işlemciyi.

Alacağım RAM'ler 2400 MHz 4+4 RAM sıkıntı çıkar mı?

RAM'ler Dual channel mı? Ayrıca 6400 XT diye bir anakart yok. Ekran kartı da yok.
6500 XT mi, 6400 mü?

Olmaz.

RAM'lar bu https://www.google.com/aclk?sa=l&ai...hUKEwjvxdfX15T6AhVxS_EDHRg6DoEQww8Isw0&adurl=
Anakarta olur mu bir de.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı