i3 10100F %100 kullanım oluyor

BIOS'ta herhangi bir seçenek bulunmamakta hocam.

Hocam güç ayarlarına da bakin bi tasarruf modundaysa da kisitlayabilir bu oynadığınız oyun BF 5 galiba bende oynadım o oyunu böyle bir sıkıntı yaşamadım ve dediğim gibi işlemcinin Turbo ferekansi 4200 MHz yani sizin ki 3600 MHz de çalışıyor yani temel frekansta bir araştırın internetten öyle olmaması lazım ki bu islemci GTX 1650'yi rahat rahat besleyecek bir islemci darboğaz imkansız.
@melih356
2022-02-15 (1).png

Hocam bu Forza Horizon 5'te ki kullanımlar,
Ayarlar 1080p yüksek ayarlar gördüğün gibi darboğaz yok işlemci de 4100 MHz de
Bu arada işlemci i3 10100F.
Ekran kartı GTX 1650.
Screenshot_20220215-052136_Chrome.jpg

Bu da Intel'in sitesinde yazan frekans değerleri.
Senin işlemciyi kısıtlayan bir şey var ya Windows güç ayarlarında tasarruf modu seçili ya da Turbo Boost kapalı bu yüzden temel frekansta çalışıyor.

Son düzenleme:
Hocam güç ayarlarına da bakin bir tasarruf modundaysa da kisitlayabilir bu oynadığınız oyun BF 5 galiba bende oynadım o oyunu böyle bir sıkıntı yaşamadım ve dediğim gibi işlemcinin Turbo ferekansi 4200 MHz yani sizin ki 3600 MHz de çalışıyor yani temel frekansta bir araştırın internetten öyle olmaması lazım ki bu islemci GTX 1650'yi rahat rahat besleyecek bir islemci darboğaz imkansız.
@melih356 Eki Görüntüle 1305602
Hocam bu Forza Horizon 5'te ki kullanımlar,
Ayarlar 1080p yüksek ayarlar gördüğün gibi darboğaz yok işlemci de 4100 MHz de.
Bu arada işlemci i3 10100F.
Ekran kartı GTX 1650.
Eki Görüntüle 1305605

Bu da Intel'in sitesinde yazan frekans değerleri.
Senin işlemciyi kısıtlayan bir şey var ya Windows güç ayarlarında tasarruf modu seçili ya da Turbo Boost kapalı bu yüzden temel frekansta çalışıyor.

Herhangi bir şekilde iletişim kurabilir miyiz canlı olarak yardım edebilir misin hocam böyle olmayacak viosta bulamadım veya ben körüm 😂

Hocam ben BIOS'tan Turbo ayarını kapattığımda benim de aynı şekilde işlemcim 3600 MHz'ye düşüyor sende BIOS'a girip Advanced ayarına girip CPU'ya tıklayıp onun alt seçeneklerinde Turbo'yla ilgili bir yazı olması lazım benim anakartım ASUS ben böyle yapıyorum. yapamassan yardımcı olmaya çalışırım.
2022-02-15 (2).png

Hocam ben BIOS'tan Turbo ayarını kapattığımda benim de aynı şekilde işlemcim 3600 MHz'ye düşüyor sende BIOS'a girip Advanced ayarına girip CPU'ya tıklayıp onun alt seçeneklerinde Turbo'yla ilgili bir yazı olması lazım benim anakartım ASUS ben böyle yapıyorum. Yapamassan yardımcı olmaya çalışırım.Eki Görüntüle 1305692

Discord üzerinden görüntülü bir şekilde yardımcı olabilir misin?
Hocam ben BIOS'tan Turbo ayarını kapattığımda benim de aynı şekilde işlemcim 3600 MHz'ye düşüyor sende BIOS'a girip Advanced ayarına girip CPU'ya tıklayıp onun alt seçeneklerinde Turbo'yla ilgili bir yazı olması lazım benim anakartım ASUS ben böyle yapıyorum. Yapamassan yardımcı olmaya çalışırım.Eki Görüntüle 1305692

Ama sorun şurada sen 3600MHz çalışırken bile işlemcin GPU %99 benim her türlü %50 oluyor.

Discord üzerinden görüntülü bir şekilde yardımcı olabilir misin?

Ama sorun şurada sen 3600MHz çalışırken bile işlemcin GPU %99 benim her türlü %50 oluyor.
Hocam dikkat ederseniz resimde 9 gb civarı ram kullanılıyor sizde ise 8gb sonuna kadar kullanılıyor dolayısıyla oyun 8 gb ram ile ne kadar performans verebilirse gpu'da ona göre gücünü veriyor. Ram daha fazla olursa oyun ihtiyacı olduğu tüm ram'ı kullanır gpu da ona yetişebilmek için daha çok efor sarfeder. Ek olarak ram tek kanal olduğu için o da işlemci performansını düşürmekte.

Geri
Yukarı