i3 10100F-1660 Super sistem darboğaz olur mu?

Merhabalar. Yakın zaman da alacağım bir bilgisayar var. Oyun odaklı ve F/P olduğu için i3-10100F bir işlemci seçtim. Ekran kartı olarak da Palit GeForce GTX1660 Super gp OC 6 GB'lık bir ekran kartı seçtim. Bu ikisi arasında bir darboğaz sorunu yaşar mıyım? Daha çok LoL, CS gibi oyunlar oynayacağım.
Bir de PSU olarak GameGaraj'ın 650W 80+bronze PSU kullanacağım bir sıkıntı yaratır mı? Şimdiden teşekkürler.
i7 4790k işlemciyle rx 5600 xt kullanıyorum . Araştırmalarımda bu ikilinin darboğaz yaşar diyenini okadar çok gördümki , ginede aldım o kartı kullanıyorum , değerlere hitman 3 odyssey rdr 2'de kontrol ettim , şu zamana kadar bir dar boğaz görmedim . Kaldıki sen o işlemciye o kartı taktığın zaman mis gibi kullanırsın muhtemelen .

Hepinize çok teşekkür ederim.
Kardeşim bu arada ben ekran kartımı alalı 1 ay oldu aşşağı yukarı, dolar kuruda daha yüksekti üstelik . 3000 liraya incehesap gaming gecesinde Asus tuf3 5600 XT aldım. Ozaman MSI gamingx 1660 süper ekran kartında aynı fiyata satılıyordu. Acele etmemeni öneririm , daha performanslı kart alırsın , dolar kuruda düşüyor .

Geri
Yukarı