i3 10100F almayın aldırtmayın

Arkadaşlar bilgisayar toplamak isteyenlere bu işlemciyi bazıları çok methediyor. Mw Warzone ve Star Wars: Battlefront2'de 1080p yüksek ayarlarda bile ekran kartı tam kapasite kullanılamıyor. Ryzen 5 1600 AF işlemcimden %20 daha düşük FPS aldım. İşlemcide RAM hız sınırı olduğu için 2666 CL12 şeklinde güzel bir ayar yaptım bunun yanında 4.1 GHz sabit overclockluydu. Her şeye rağmen stock bir 1600 AF ile kıyaslanamayacak kadar zayıf kaldı. Aynı fiyata gidip 1600 AF almanız çok daha mantıklı olacaktır. Şu anda 10400F ve 10700F dışında Intel işlemciye asla bulaşmayın. Ben satıp 10400F aldım. Yakında 10400F H410 anakart ile overclock ve RAM ayarıyla ilgili bir blog açacağım.

Ekran kartım GTX 1080. ben akıl parası işlemci değiştirmek için 450 lira para verdim. Sizin için de böyle bir konu açıyorum.

Arkadaşlar ben bir frekans ve çekirdek voltajı değiştirebiliyorsam bu overclock mudur değil midir? Her ne diyorsanız deyin bu şekilde ayarladım işte. Madem bu overclock değil önce bir yaptığım işleme isim koyun. Overclock ile uzaktan yakından alakası olmasa bile sonuç olarak kurcaladım ve daha iyi oldu. Stock halinde durum daha vahimdi, bana kurcalamışsın ondan olmuş falan demeyin. 4.3 Boost yapıyor diyor ama niyeyse 4.1'e sabitleyince performans artıyor. 4.3 GHz sadece tek çekirdekte çıkabildiği hız çok çekirdek kullanması gerekince frekansı dibe çakıyor.
Ayrıca yükseltme yapmadım yeni bilgisayar topladım. Evde 3 bilgisayar var şu an; 1600 AF 2700 ve 10400F normalde içlerinde dandik ekran kartı var ama akrabalarım geldiğinde mining rigimdeki GTX 1080'leri bu kasalara takıp oyun oynuyoruz. Yani aynı anda iki bilgisayarın da performansını ben buradan görebiliyorum boşuna şöyle iyi böyle iyi yazmayın. Şu an 10400F geçtim ve tüm sorun çözüldü. Yani sistemde de en ufak sıkıntı yok. Hiç kullanmamış adamlar gelip bir şeyler anlatıyor, çok ilginç.Eki Görüntüle 956603Eki Görüntüle 956604

İşlemci bende var, yaklaşık 2 aydır da kullanıyorum. hiçbir problemini görmedim, gayet de hızlı bir işlemci upgradei oldu benim için. 1050 Ti var sistemimde, darboğaz biraz ekran kartında olsa da sadece işlemci gerektiren uygulamalarda bile performansım tavanda.

işlemci zaten tek çekirdeğe turbolanırken diğer çekirdekleri yavaşlatır. Konuyu raporlayın kimse yanılmasın. Ayrıca 10100f 1600af'den daha iyi bir işlemci oyun olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı