i3 10100F anakart önerisi

Floem

Centipat
Daha fazla  
RAM
2133MHz
Merhaba iyi günler herkese;
Anakart almak istiyorum,[Gigabyte H410M H V3 Intel H410] bir anakart düşünüyorum ama şöyle bir soru sormak istiyorum.
300W güç kaynağım var, yeterli olur mu?
2133MHz 8 GB bir RAM'ım var çok fazla sorun yaratmayacaksa yeni bir tane alınır mı? (fazla bütçem yok)
Sistemim:
Ekran kartı: R7 250.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yüz lira daha verebiliyorsanız alttakini alın.

Peki RAM konusunda aman aman bir fark olur mu performans bakımından bir anakart alabiliyorum şu anlık; RAM değiştirmek şart mı örnek olarak.
Bir de 300W bir güç kaynağı yeterli olur mu sizce? Ve bir de OC anakart önerisi yapar mısınz.

R7 250 bir ekran kartı kullanıyorum bunun uygun olacağını sanmıyorum "lütfen metni doğru okuyunuz".

Son düzenleme:
Peki RAM konusunda aman aman bir fark olur mu performans bakımından bir anakart alabiliyorum şu anlık; RAM değiştirmek şart mı örnek olarak.
Bir de 300W bir güç kaynağı yeterli olur mu sizce? Ve bir de OC anakart önerisi yapar mısınz.

R7 250 bir ekran kartı kullanıyorum bunun uygun olacağını sanmıyorum "lütfen metni doğru okuyunuz".
Ekran kartınızla uyumlu. Bütçe verirseniz daha net öneri yapalım.

10100F'de maksimum 2666 MHz kullanabiliyorsunuz. Şu an kullandığın RAM'le aman aman fark olacağını düşünmüyorum.
İşlemci 65W, ekran kartı 65 TDP değerine sahip. 300W büyük ihtimalle yetecektir.
OC yapmak istiyorsan Z490 ve Z590 anakartlara bakman gerekiyor. Ki bütçen yetmez.

Neden öyle dediniz ki? Ekran kartı ve işlemcin uyumlu.

10100F'de maksimum 2666 MHz kullanabiliyorsunuz. Şu an kullandığın RAM'le aman aman fark olacağını düşünmüyorum.
İşlemci 65W, ekran kartı 65 TDP değerine sahip. 300W büyük ihtimalle yetecektir.
OC yapmak istiyorsan Z490 ve Z590 anakartlara bakman gerekiyor. Ki bütçen yetmez.

Neden öyle dediniz ki? Ekran kartı ve işlemcin uyumlu.

Teşekkürler yardımınız için, [ Arkadaşın Dediğini diyorsanız o konuda yanlış anlaşılma oldu kendi tarafımdan! başka site içerisinde farklı bir konu açmıştım]

Ekran kartınızla uyumlu. Bütçe verirseniz daha net öneri yapalım.

O konuda yanlış anlaşılma oldu kendi tarafımdan! Başka site içerisinde farklı bir konu açmıştım, özür dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı