i3 10100F GT 1030 sistem nasıldır?

Bütçe
Belirli bi bütçem yok fakat para biriktiriyorum açıkçası öğrenci olduğumdan o kadar da kolay değil o yüzden neler 2. el alınabilir onları da yazarsanız sevinirim

dogukanyilmaz7

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, sistem toplamayı düşünüyorum fakat bu konularda pek bir bilgim olmadığından araştırayım dedim, uyumluluk olayları 2. el alınır mı? Alınmaz mı? Aklıma takılan şeyler oldu bende aklımda kurmak istediğim sistemi buraya yazmak istedim eksiği veya gereksizi, değişmesi gerekeni var mıdır diye bir emin olmak istedim.

Almayı düşündüğüm donanımlar.
İşlemci: Intel i3 10100F.

Ekran kartı: GT 1030 2 GB 64 Bit.

Power: 600W Gametech.

RAM: 8 GB DDR4 (2. el bakıyorum)

Anakart hakkında pek bir şey anlamadığımdan dolayı bilemiyorum. Ayrıca belki sistem size saçma gelecektir ama dediğim üzere pek bir bilgim olmadığından araştırmam üzerine ancak bu kafaya gelebildim. Ayrıca şunu da söyleyeyim, şu an bayağı eski bir kasa kullanıyorum içinde 500 GB hard disk ve i7 3770 işlemci var işlemciyi 2. elden satıp i3'ü sıfır almayı düşünüyorum. i3 sıfır alınca içinden fanı çıktığından fan almayı düşünmüyorum ama ekstra olarak PC'ye fan takılıyor mu onu da pek bilmiyorum.

Sizce ne eksikleri var veya ne çıkarılmalıdır veya neler 2. el, sıfır alınabilir? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Anakartı sıfır alacaksanız (ki 3770 işlemciniz var mecbur soket değiştirmeniz lazım) LGA 1200 anakart bulmanız lazım, H410, B460 gibi. Bütçenizin büyük kısmını bence daha iyi bir ekran kartına ayırın i3-10100F gibi bir işlemciye GT 1030 fazla düşük kalır. PSU'yu da değiştirseniz güzel olur, en ucuzundan Sharkoon veya FSP alabilirsiniz. Sanırım en ucuzları bunlardı.

GT 1030 günü kurtarmalık bir ekran kartı olsa da güncel oyunlarda hiç şansı kalmadı diyebiliriz. Mevcut sisteminiz de GT 1030 için fazlası ile yeterli, daha güncel bir işlemciye bu ekran kartlı ile geçmek Valorant gibi oyunlar dışında belirgin bir performans farkı bile gösteremez.
Şahsi önerim sadece GT 1030 alıp sistem ile bir süre daha idare edin, ilerleyen dönemde mevcut sisteminizi elinizden çıkartıp daha güncel bir sisteme geçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı