i3 10100F - GTX 1050 Valorant'ta darboğaz

İşletim sistemi
Windows 11

Talha1352

Centipat
Daha fazla  
Valarant'ta düşük FPS alıyorum. MSI Afterburner'den izlediğim kadarıyla darboğaz problemi var. Ekran kartı kullanımı hep düşük, işlemci kullanımı daha yüksek. Grafikleri ne kadar yükseltirsem yükselteyim darboğaz gitmiyor ama azalıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sistem:
  • i3 10100F.
  • GTX1050
  • 8 GB RAM.
  • MSI B460M-A Pro.

Oyundayken 2 GB RAM boşta kalıyor. Sorunun RAM'de olduğunu düşünmüyorum.

Valorant'ta işlemci kullanımının yoğun olması çok normal. İşlemciyi dibine kadar kullanan bir oyun Valorant. Dert etmeyin. Ama tek kanal RAM kullanıyorsanız 2x8 Dual yapmanızı öneririm. FPS değerleriniz ve ekran kartı kullanımınız artacaktır.

Valorant'ta işlemci kullanımının yoğun olması çok normal. İşlemciyi dibine kadar kullanan bir oyun Valorant. Dert etmeyin. Ama tek kanal RAM kullanıyorsanız 2x8 Dual yapmanızı öneririm. FPS değerleriniz ve ekran kartı kullanımınız artacaktır.

Hocam FPS çok düşük ama 100 90 civarı alıyorum Discord açınca 55'e kadar düşüyor kalabalık yerlerde.

Hocam FPS çok düşük ama 100 90 civarı alıyorum Discord açınca 55'e kadar düşüyor kalabalık yerlerde.

55'e kadar düşmesi pek normal değil. Ekran kartının sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmayı deneyin. Ama Dual Channel RAM Valorant'ta uçurum düzeyde fark ediyor. Müsait olduğunuzda kesinlikle yükseltin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı