i3 10100F GTX 1650 S sistem alınır mı?

Tek kanal RAM, Rampage kasa daha da kötüsü Rampage PSU, BX500 SSD'nin de kronik sorunlu olma şüphesi var bende. TUF yazısı var ama EVO yok. Alınmaz son kararım.
10100F ne ara çıktı?

Tek kanal RAM, Rampage kasa daha da kötüsü Rampage PSU, BX500 SSD'nin de kronik sorunlu olma şüphesi var bende. TUF yazısı var ama EVO yok. Alınmaz son kararım.
10100F ne ara çıktı?
Hocam Recep Baltaş'ın yazısında görünce şaşırdım ben de fiyat performans sistem bakarken.

SSD kronik sorunlu aynı SSD'yi kullanıyorum ve sağlığı 9 ayda %93 e düştü. PSU ve Kasa kötü. Bence sırf işlemci ve ekran kartı için alınmaz. Ve 10100F ne zaman çıktı?

10100F ne ara çıktı?
BX500 ısınma sorunlu, ısınması hızlarını da etkiliyor. Sadece çok fazla kişide olmuyor bu olay.

Sağlık sorunu da bana göre var, kendi programından baktığında ''iyi'' olarak gösteriyor fakat şu tabloya bakar mısın?
1603546736321.png

Bunun sebebi SSD'nin kalitesiz olması.

TBW değeri çok düşük, 120GB için 40TB garantiliyor, bu programa göre 0.4 TB veri yazsan %1 düşecek sağlığı zaten. Disk kalitesiz, sağlık sorunu da bu yüzden var.

Sonuçta sağlığı hızlı düşüyor, buna sağlık sorunlu deyince de bunu gösteriyorlar:
1603547089229.png

10.000 SSD'den 70 tanesinin geri gelmesinin sebebi de millet kullandıkları disklerin farkında değil, çünkü sağlığının düşmesi ve ısınması genelde sıkıntı çıkarmyor. O zaman iyidir deyip kullanıyorlar, farkında değiller ne olduğunun. Bu yüzden de diskler geri gelmiyor.

Kısacası BX500 görünce ''sorunlu'' diyebilirsin.

ASUS TUF serisi ''Super'' ekran kartları için de yenilendi ayrıca, Modart PC MA-1 kullanıcısının sıcaklık değerlerini gördüm, ekran kartı yük altında 70 dereceyi ya geçiyor ya geçmiyor (Spec-Delta ve ASUS TUF 1660S)
Eski seri olsa direkt 80 üstünü görürdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı