i3 10100F+GTX 1650S vs i5 10400F+GTX 1650

10100F'li sistemi al geç. Ekran kartları arasında uçurum var. 4 sene önce de "kardeşim 4 çekirdek alınmaz bu devirde" diyorlardı o zamanki 6-8 çekirdekler bugün yerlerde sürünüyor tekli çekirdek güçleri düşük kaldığından (örn: 1600 AE). Önemli olan tekli çekirdek gücü ve yanındaki sanal çekirdek sayısıdır (multi-threading). 4 üzeri hepsi iş görüyor günümüzde ki 10100F'de 8 adet var.

Ben %25-30 daha az FPS alırım işlemcide 2 tane fazla çekirdek olursun dersen sen bilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

10100F'li sistemi al geç. Ekran kartları arasında uçurum var. 4 sene önce de "kardeşim 4 çekirdek alınmaz bu devirde" diyorlardı o zamanki 6-8 çekirdekler bugün yerlerde sürünüyor (örn: 1600 AE). Önemli olan tekli çekirdek gücü ve yanındaki sanal çekirdek sayısıdır. 4 üzeri hepsi iş görüyor günümüzde ki 10100F'de 8 adet var.

Ben %25-30 daha az FPS alırım işlemcide 2 tane fazla çekirdek olursun dersen sen bilirsin.

Mantıklı ama 1650s de ki kasa mesh değil çok ısınma olurmu ekran kartında veya işlemcide

Mantıklı ama 1650s de ki kasa mesh değil çok ısınma olur mu ekran kartında veya işlemcide.

Kasanın modeli nedir? Sağında solunda hava girişleri varsa sorun olmaz. Benim kasam da mesh değil, oturduğum yerde terliyorum sıcaktan. Ne işlemci ne de ekran kartında 70 derece üzerine görmedim.

Geri
Yukarı