Çözüldü I3 10100F-GTX 1660S sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kalem21

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Arkadaşlar taşındıktan sonra sistemim monitöre görüntü vermiyordu ve klavye mouse ışığı da yanmıyordu. BIOS pili söktüm, sistemin tüm kablolarını çıkarıp taktım, 2 RAM'ın da yerini değiştirdim ancak çalışmıyordu. Sonra tek RAM ile çalışmaya başladı. Diğer RAM'ı geri taktığımda yine görüntü gelmiyordu. 1 hafta RAM'ı kenarda bekletip bugün tekrar denedim görüntü vermedi. Hem tek, hem de çift kanal olarak denedim. Sizce sorun anakart kaynaklı mı yoksa RAM kaynaklı mı?
Taşınmadan önce sıkıntısız çalışıyordu. BIOS güncellemesi de yaptım işe yaramadı. Sistemim.
i3-10100F
ASUS Prime H470 PLUS.
Apacer Panther Gold 8x2 3000MHz.
Aerocool VX Plus 500W.
Xigmatek gaia 2 işlemci soğutucu.
Rampage prestige kasa.
Palit GTX 1660 Super.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın çalışan slotunda 2 RAM'in çalıştığına emin ol. Eğer RAM'lar sağlamsa anakartın RAM slotu bozulmuştur.

Yani RAM ya da anakart bozuk gibi.
Taşınmadan önce 2 RAM'da çalışıyordu. Şuan Tek Slot olarak 8 GB RAM ile çalışıyor. O slota RAM'ı diğer RAM'ı takınca görüntü vermiyor. Çift Slot Olarak Çalışınca da vermiyor görüntü.
Hocam hangi slotlara takıyorsunuz?
B1 ve A1

Taşınmadan önce 2 RAM'da çalışıyordu. Şu an tek slot olarak 8 GB RAM ile çalışıyor. O slota RAM'ı diğer RAM'ı takınca görüntü vermiyor. Çift slot olarak çalışınca da vermiyor görüntü.

B1 ve A1.

Hocam sanırım soldan 1. ve 2. slota takıyorsunuz. Soldan 2. ve 4. slotlara takmayı deneyin.

Hocam fotoğraf bana ait değil ama size bu şekilde anlatabilirim 1 ve 3 oluyor soldan.
Hocam sanırım soldan 1. ve 2. slota takıyorsunuz. Soldan 2. ve 4. slotlara takmayı deneyin.

Dosya Ekleri

• a3409c09da61e4a63d4a0fe3c98c3912.jpeg
    a3409c09da61e4a63d4a0fe3c98c3912.jpeg
    151,3 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı