i3-10100F & GTX1660 Super sisteme yükseltme önerileri

mikailll

Decapat
Daha fazla  
Kasamı hem dış görünüş hem de performans açısından yükseltmek istiyorum. Özellikle dış görünüşü pek hoşuma gitmiyor. 2 yıldır kullanıyorum. Görünüşü en çok bozan şey kasa. Ranker virgo kasa zamanında en ucuzu olduğu için almıştım, pek bütçem yoktu o zamanlar. Intel'in fanı da çok kötü anlatmama gerek bile yok. Ve kablolar... Kabloları kaç defa toplamayı denedim, uğraştım ama pek tatmin etmedi açıkçası. Performans açısından ise kasa ve işlemcinin kötü kaldığını düşünüyorum. Ekran kartından memnunum ama bazı oyunlarda beni hayal kırıklığına uğratıyor, onu da değiştirmeyi düşünüyorum. Klavyemin bazı kronik sorunları var. Bazen "A" ve SPACE, bazen de başka tuşlar düzgün basmıyor. Kısacası sistemi neredeyse tamamen yükseltmeyi düşünüyorum. Fakat bileşenler hakkında pek fazla bilgiye sahip değilim. Şu anki parçaları satmalı mıyım, ne kadara satabilirim bilmiyorum. Bunun için önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Tüm Bileşenler;
İşlemci: Intel i3-10100F.
Ekran kartı: Zotac Gaming 1660 Super AMP.
Anakart: MSI B460M-A Pro.
RAM'ler: XPG Gammix D30 3000MHz 8 GB (2X).
SSD: Patriot Burst 480GB SATA SSD.
HDD: Hitachi 250 GB Z5K320.
Kasa: Ranker Virgo.
PSU: FSP Hydro HD500 500W 80+ Bronze.
Klavye: Gamenote KB435L.
Mouse: Gamenote MS814.
Kulaklık: XPG Precog S.
Monitör: AOC 24G2U/BK.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı B650 ile değiştirip işlemci 7700X ekran kartı 4080 sıvı soğutma olarak Thermaltake 420mm ve 1200W kaliteli bir PSU tercih edilebilir.

Çok iyi hemen alıyorum

Geri
Yukarı