i3 10100F - H510M sistem için yükseltme önerisi

lucha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, yaklaşık 2 gün önce 2. el olarak güvendiğim birinden aldım, sistem özellikleri,
  • i3 10100F işlemci.
  • GTX 960 ekran kartı.
  • 120 GB SSD.
  • 8 GB RAM (3200 MHz)
  • H510M anakart.
İnternet bağlantısında bir sorun oluyor, kabloyu çıkarıp takınca düzeliyor. Bir RAM takviyesi, ek bir SSD almayı ve ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. Bütçem çok yok 2. el bir 1660 veya 1650 düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX yerine RTX 2060 alsan bile çok çok etki gösterecektir.

Öneriler için teşekkür ederim, 2060 ikinci el fiyatı nedir? Bir de RAM almak istediğimde birebir aynı MHz değerine mi sahip olmak zorunda? Benim işlemcim zaten bildiğim kadarıyla 2666 MHz olarak çalıştırıyor. Bir adet 8 GB 3200 MHz RAM buldum 380 TL'ye aldığımda direkt taktığım an aktif olacak mı BIOS ekranında bir tanımlama yapmama gerek var mı? Bir de SSD öneriniz var mı? Ucuz olması tercihimdir.

Öneriler için teşekkür ederim, 2060 ikinci el fiyatı nedir? Bir de RAM almak istediğimde birebir aynı MHz değerine mi sahip olmak zorunda? Benim işlemcim zaten bildiğim kadarıyla 2666 MHz olarak çalıştırıyor. Bir adet 8 GB 3200 MHz RAM buldum 380 TL'ye aldığımda direkt taktığım an aktif olacak mı BIOS ekranında bir tanımlama yapmama gerek var mı? Bir de SSD öneriniz var mı? Ucuz olması tercihimdir.
3000 TL'ye miningsiz en fazla 70 derece gösteren kart buldum hocam araştırın illa bulacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı