i3-10100F için anakart önerisi

beratasd01

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, i3 10100F için anakart seçmekte kararsız kaldım ve yardımınızı istiyorum. Öncelikle diğer konulara baktım ama herkes farklı bir şeyler söylemiş, o yüzden hangisi daha iyi bilemiyorum. Z-B-K-A bu harfler anakartta ne ifade ediyor? M.2 SSD girişine ihtiyacım yok, RAM'ler 3000MHz, overclock da yapmayacağım. Bu yüzden sade düz tak, sorunsuz çalıştır mantığıyla anakart önerirseniz sevinirim.

Yanlış bilgi
B serisi AM4 platformlu, yani sizin takacağınız işlemciyi ve beraberindeki İntel işlemcileri desteklemez. Siz H serisi ya da Z serisi bir anakart bakmalısınız.

H serisinde bellekleriniz 2666 MHz'de çalışır. 3000'de çalışmasını istiyorsanız Z yongalı bir anakart tercih etmelisiniz.

B serisi AM4 platformlu, yani sizin takacağınız işlemciyi ve beraberindeki İntel işlemcileri desteklemez. Siz H serisi ya da Z serisi bir anakart bakmalısınız.

H serisinde bellekleriniz 2666 MHz'de çalışır. 3000'de çalışmasını istiyorsanız Z yongalı bir anakart tercih etmelisiniz.
B460 intel 10. Nesil için.

B serisi AM4 platformlu, yani sizin takacağınız işlemciyi ve beraberindeki Intel işlemcileri desteklemez. Siz h serisi ya da Z serisi bir anakart bakmalısınız.

Yanlış bilgilendirme, oradaki b ibaresi business demek yani AMD veya Intel olması ile bir alakası yok.
Neyse, 4 RAM soketi bulunan bir B460 bulamadım, bulan varsa 4 soketli daha iyi olurdu.
Biraz daha araştırdım da H410 anakartlar bile 560-600'den başlıyor bu neymiş ya maalesef bulabildiğim en ucuzu.

Son düzenleme:
Yanlış bilgilendirme, oradaki b ibaresi business demek yani AMD veya Intel olması ile bir alakası yok.
Neyse, 4 RAM soketi bulunan bir B460 bulamadım, bulan varsa 4 soketli daha iyi olurdu.
Biraz daha araştırdım da H410 anakartlar bile 560-600'den başlıyor bu neymiş ya maalesef bulabildiğim en ucuzu.
ASUS PRIME H410M-F INTEL H410 Soket 1200 DDR4 2933MHz(O.C) USB3.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
ASUS PRIME H410M-K INTEL H410 Soket 1200 DDR4 2933MHz(O.C) Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da iki ekran kartı arasındaki fark nedir f ile k ya da B460M PRO ile

Alacaksan H410M-A Pro öneririm, güzel bir karttır. F ve K arasında sadece VRM farkı var, B460M Pro zaten her yönden daha üstün ikisinden de.

Alacaksan H410M-A Pro öneririm, güzel bir karttır. F ve K arasında sadece VRM farkı var, B460M Pro zaten her yönden daha üstün ikisinden de.

Ne üstünlüğü var hocam performansa etki yapıyor mu ?

Ne üstünlüğü var hocam performansa etki yapıyor mu?

Buradan kendin bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı