i3-10100F ile GTX 1650 sistem nasıl?

canonka

Femtopat
Arkadaşlar selam herkese. Ben para biriktirdikçe parça satın almaya karar verdim.

İşlemci: i3 10100F(GPU'suz)
Anakart: Asus Prime B460M-A INTEL Soket 1200
RAM: Corsair 8GB 3200MHz
Güç Kaynağı: Corsair CV550 550W
Kasaya henüz karar vermedim hava akışı iyi olan 800'e kadar bir şeyler bakacağım. Eski 1 TB HDD kullanacağım daha sonra M.2 SATA alacağım. RAM'i de aynısından alıp 16 GB'a yükselteceğim. Ekran kartı olarak elimde Ati Radeon HD5570 1 GB 128 Bit DDR2 PCIE var. Şimdilik bununla gündelik dizi film için görüntü alıp. Daha sonra GTX 1650 düşünüyorum. Ne dersiniz olur mu bu sevdanın sonu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem güzel i3 10100F işlemciye RTX 2060 ve altı olan ekran kartlarını takabilirsiniz.
Kasa olarak bu model fazlasıyla işinizi görür.

Arkadaşlar selam herkese. Ben para biriktirdikçe parça satın almaya karar verdim.

İşlemci: i3 10100F(GPU'suz)
Anakart: Asus Prime B460M-A INTEL Soket 1200
RAM: Corsair 8GB 3200MHz
Güç kaynağı: Corsair CV550 550W
Kasaya henüz karar vermedim hava akışı iyi olan 800'e kadar bir şeyler bakacağım. Eski 1 TB HDD kullanacağım daha sonra M.2 SATA alacağım. RAM'i de aynısından alıp 16 GB'a yükselteceğim. Ekran kartı olarak elimde Ati Radeon HD5570 1 GB 128 Bit DDR2 PCIE var. Şimdilik bununla gündelik dizi film için görüntü alıp. Daha sonra GTX 1650 düşünüyorum. Ne dersiniz olur mu bu sevdanın sonu?

Bence daha fazla para biriktir çünkü işlemcinde dahili grafik yok yani sistemi toplasan bile çalışmaz. Hatta para biriktirmeye devam edersen daha iyisini alırsın bir de RAM'i 16 GB çıkarırsın ikincisi HD5570 ekran kartı zaten olağanüstü darboğaz olmaz zaten taksanız bile çalışmaz mavi ekran yersiniz devamlı sonrada foruma mavi ekran bilgisayar çalışmıyor diye konu açarsınız o yüzden bütçe ver biz sana önerelim.

Sistem güzel i3 10100F işlemciye RTX 2060 ve altı olan ekran kartlarını takabilirsiniz.
Kasa olarak bu model fazlasıyla işinizi görür.
Teşekkürler. Bu kasaya çok emin olamadım aslında soğutma için iyiymiş ama metal sacı çok inceymiş ve bağlantı yerleri plastik olduğu için içime bir şüphe düştü. Değerlendirmelerdeki son fotolar yüzünden.

Bence daha fazla para biriktir çünkü işlemcinde dahili grafik yok yani sistemi toplasan bile çalışmaz. Hatta para biriktirmeye devam edersen daha iyisini alırsın bir de RAM'i 16 GB çıkarırsın ikincisi HD5570 ekran kartı zaten olağanüstü darboğaz olmaz zaten taksanız bile çalışmaz mavi ekran yersiniz devamlı sonrada foruma mavi ekran bilgisayar çalışmıyor diye konu açarsınız o yüzden bütçe ver biz sana önerelim.

Ekran kartında bir sorun yoksa hiçbir şey olmaz.

Bütçe yok işte 500-1000 biriktirdikçe parçaya yatıracağım. İşlemciyi aldım şimdi de anakartı alıyorum. zamanla ram'i ve ekran kartını yükselteceğimi söylemiştim zaten. eski bir led monitörüm var onu da yükselteceğim ekran kartından sonra.

Bütçe yok işte 500-1000 biriktirdikçe parçaya yatıracağım. İşlemciyi aldım şimdi de anakartı alıyorum. Zamanla RAM'i ve ekran kartını yükselteceğimi söylemiştim zaten. Eski bir LED monitörüm var onu da yükselteceğim ekran kartından sonra.

Tamamda HD 5570 almayın i3 10100F'e başka GTX 1030 alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı