i3 10100F işlemcinin fiyatı niye bu kadar arttı?

Kısacı

Hectopat
Makaleler
1
Dolar 8.40 da iken 700 TL'yi gören işlemcimiz şimdi ise 830'lara kadar dayanmış durumda. Neden böyle oldu? Genel bir üretici zammı mı var yoksa stok mu yok? Ne zamana düzelir fiyatlar? Tahminlerinizi alayım.
Güncelleme: i5 10400F grafiğine baktığımda fiyatının düştüğünü gördüm. Eğer fiyatlar birbirine orantılıysa muhtemelen Intel işlemcilerin fiyatını arttırmamış.

Screenshot_70.png

Screenshot_71.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolar 8.40 da iken 700 TL'yi gören işlemcimiz şimdi ise 830'lara kadar dayanmış durumda. Neden böyle oldu? Genel bir üretici zammı mı var yoksa stok mu yok? Ne zamana düzelir fiyatlar? Tahminlerinizi alayım.
Güncelleme: i5 10400F grafiğine baktığımda fiyatının düştüğünü gördüm. Eğer fiyatlar birbirine orantılıysa muhtemelen Intel işlemcilerin fiyatını arttırmamış.

Eki Görüntüle 888720

Eki Görüntüle 888733
Bu ülkede ben şahsen dolardan bir indirim *neredeyse* hiç görmedim.

Eki Görüntüle 888720

Eki Görüntüle 888733
Bu ülkede ben şahsen dolardan bir indirim *neredeyse* hiç görmedim.

Geri
Yukarı