i3 10100F neden bu kadar ucuz?

XPreach

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bilgisayarımda arıza çıktığı için yeni PC toplamaya karar verdim. İşlemci olarak i3 10100F tercih ettim çoğu yerde 1100-1200 TL bandında fiyatı var fakat MediaMarkt'ta 789TL: INTEL Core i3-10100F Boxed Processor 6M İşlemi indirim falan da göremedim neden bu kadar ucuz bilenler anlatabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha fazlasını hak etmiyor. Ederi en çok 700-800. Ben de neden 1000 küsüre satıldığını anlamadım. Çünkü 1200 yapınca 10400F var. Aynı nesil i3 ile i5 arasında 200TL fiyat farkı olması saçma olur. Muhtemelen stok sorunu falan.

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bilgisayarımda arıza çıktığı için yeni PC toplamaya karar verdim. İşlemci olarak i3 10100F tercih ettim çoğu yerde 1100-1200 TL bandında fiyatı var fakat MediaMarkt'ta 789TL: INTEL Core i3-10100F Boxed Processor 6M İşlemi indirim falan da göremedim neden bu kadar ucuz bilenler anlatabilir mi?

Normal fiyatı şu an bu çünkü Intel'in geçmişteki ucuz işlemci grafiklerine baktığımız zaman hep kıvrım aldığını görüyoruz. Fiyatlar yükseğe çıkarsa yeni işlemcilerin gelmek üzere olduğu mesajını alabiliriz. MediaMarkt ise stokları bitirmeye çalıştığı için ortalama fiyattan uyguna veriyor. Altına bir de ucuz anakart çekildi mi tadından yenmez. Hocam yalnız dikkatli olun çoğu zaman 1-2 stok koyup kapatıyorlar sayfayı alacaksanız şimdi almaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı