Çözüldü i3 10100F sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mcerturun

Kilopat
Daha fazla  
Bugün sistemin parçaları geldi ve montajını yaptım ama açma tuşuna bastığımda kasa fan ışıkları 1 saniyeden az yanıp sönüyor. Ekran kartı ışığı yanıyor. Anakartta herhangi bir ışık yok. Kabloları defalarca kontrol ettim doğru.
Bileşenler:
MSI H410M-A PRO.
i3 10100F.
GTX 1650 Super.
8 GB DDR4 3000 MHz.
FSP Hydro 500W.
Ranker virgo RGB.

Kasa ve PSU kısadevre ile kontrol ettim sıkıntısız çalışıyor.

Çözüm
Hocam kısa devre yapıyor. Kablolama sıkıntısı var. CPU beslemesinden başlayarak tüm kabloları teker teker sökerek dene hocam. Birinden birini söktüğünde çalışmaya başlar. Muhtemelen CPU beslemesi gibi geliyor. Yanlış kablo takmış olabilirsin. Ya da kabloyu yanlış takmış olabilirsin.

Kesin yöntem ise en baştan teker teker kablolaman. Her kabloyu taktıktan sonra çalıştırmayı dene.
Bugün sistemin parçaları geldi ve montajını yaptım ama açma tuşuna bastığımda kasa fan ışıkları 1 saniyeden az yanıp sönüyor. Ekran kartı ışığı yanıyor. Anakartta herhangi bir ışık yok. Kabloları defalarca kontrol ettim doğru.
Bileşenler:
MSI H410M-A PRO.
i3 10100F.
GTX 1650 Super.
8 GB DDR4 3000 MHz.
FSP Hydro 500W.
Ranker virgo RGB.

Kasa ve PSU kısadevre ile kontrol ettim sıkıntısız çalışıyor.
Hocam, kasayı aldığınız yere ulaşın, sorununuzu bildirin. Muhtemelen PSU'da bir sıkıntı vardır çünkü ışıkları yanıyor diyorsunuz.

Hocam, fanlar dönüyor ve görüntü gelmiyorsa, RAM'i söküp parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın diğer sokete de takabilirsiniz. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. CPU besleme kablosunun takıldığından emin olun.

Hocam kısa devre yapıyor. Kablolama sıkıntısı var. CPU beslemesinden başlayarak tüm kabloları teker teker sökerek dene hocam. Birinden birini söktüğünde çalışmaya başlar. Muhtemelen CPU beslemesi gibi geliyor. Yanlış kablo takmış olabilirsin. Ya da kabloyu yanlış takmış olabilirsin.

Kesin yöntem ise en baştan teker teker kablolaman. Her kabloyu taktıktan sonra çalıştırmayı dene.

Çözüm
i310100f li sistem bende topladım ama ramları takınca voltajı düşüyor kasanın kabul etmiyor ramları 2 tane ram denedim biri 3000'lük biri 3200' lük olmadı anakartım msı b460m pro

Geri
Yukarı