i3 10100F sistem açılmıyor

Elsen021

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yardiminizi isteyecekdim. Yeni kasa topladim.
  • Gigabyte H410M rev 1.0 chip 510.
  • i3 10100F.
  • 8 GB DDR4 2400 qaliba.
  • 2 tane HDD.
  • Ekran karti almadim daha eski GT 220.
  • 300W eski PSU.
PC Power'e basıyorum anakart calisiyor fanlar donuyor ama goruntu gelmiyor. Bir de klavye fare calismiyor neden olabilir sizce? Bir RAM'den bir de kucuk Power SW kablolarindan olabilir diye düşünüyorum. RAM'i hiç calistirilmamis yeni ama elden cok cok ucuza aldim ama hiç acilmamis hiç PC'ye takilmamis, yeni. Bir de Power SW kablolarini yanlış takmis olma ihtimalim var mı? PSU'dan olamaz bence çünkü hesapladim. Yardimlarinizi bekliyorum simdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yardiminizi isteyecekdim. Yeni kasa topladim.
  • Gigabyte H410M rev 1.0 chip 510.
  • i3 10100F.
  • 8 GB DDR4 2400 qaliba.
  • 2 tane HDD.
  • Ekran karti almadim daha eski GT 220.
  • 300W eski PSU.
PC Power'e basıyorum anakart calisiyor fanlar donuyor ama goruntu gelmiyor. Bir de klavye fare calismiyor neden olabilir sizce? Bir RAM'den bir de kucuk Power SW kablolarindan olabilir diye düşünüyorum. RAM'i hiç calistirilmamis yeni ama elden cok cok ucuza aldim ama hiç acilmamis hiç PC'ye takilmamis, yeni. Bir de Power SW kablolarini yanlış takmis olma ihtimalim var mı? PSU'dan olamaz bence çünkü hesapladim. Yardimlarinizi bekliyorum simdiden teşekkürler.

Hesapladım diyorsun da eski PSU artık 300W olarak çalışıyor mudur ona emin olma bence bende hesapladım 216W diyor fakat 500W öneriyor yani yeni PSU almak şart.

10 yıllık sistemi sorunsuz çalıştırıyorsa 3 yıllık sistemi de mi çalıştırır kafasındasınız?
Yok eski sistemler daha cok watt istiyo ama yeniler daha az daha tasarruflu o yuzden eskiyi kolayca calistiriyosa yeni sistemide calistirmali bence yani psuda sorun olsa pc acilir sonra kendini kapatir yada hic acilmaz

Yok eski sistemler daha cok watt istiyor ama yeniler daha az daha tasarruflu o yuzden eskiyi kolayca calistiriyorsa yeni sistemide calistirmali bence yani PSU'da sorun olsa PC acilir sonra kendini kapatir ya da hiç acilmaz

Hocam ne alakası var. O zaman ben 20 yıllık PSU'yla RTX 3090 Ti'yi rahatça çalıştırabilmem lazım. Öyle bir saçmalık yok. O performansa göre tüketim.

Hocam ne alakası var. O zaman ben 20 yıllık PSU'yla RTX 3090 Ti'yi rahatça çalıştırabilmem lazım. Öyle bir saçmalık yok. O performansa göre tüketim.
Yanlis anladiniz bende ben ekran karti demiyorum sistem diyorum ddr 2 den ddr 4 e gecdim ana kart ram ve cpu degistirdim sadece bunlar cok az watt harciyo o yuzden calismasi lazim bence

Yanlış anladiniz bende ben ekran karti demiyorum sistem diyorum DDR 2'den DDR 4'e geçtim anakart RAM ve CPU degistirdim sadece bunlar cok az watt harciyor o yuzden calismasi lazim bence

Sizce çalışması lazımsa bile çalışmaz. Kabloyu anakarta değil ekran kartına bağlayacaksınız bu arada. Çünkü işlemciniziden görüntü alamazsınız F olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı