i3 10100F sistem CS:GO'da 80 FPS'e düşüyor

tunahanyilmaz07

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarım zaten istediğim performansı veremiyordu. işlemci ve RAM'ı tam kapasite anakarttan dolayı çalıştıramıyorum ama son zamanlarda
FPS iyice düşmeye başladı CS:GO gibi Basic bir oyunda bile FPS'im bazen 80leri görüyor, LoL'de 50'ye düştüğü oluyor..

Donanım:
Anakart:
MSI B460M-A Pro 2933MHz.
M.2 1200p mATX anakart.

Bellek:
G.Skill 8x2 3200 MHz.
16322 MB.

Ekran kartı:
AMD Radeon RX 5600 XT 6 GB (OC)
AMD software
(Adrenalin Edition güncelleme 22.6.1 yüklü)

İşlemci bilgisi:
CPU markası: Intel(r) Core(tm) i3-10100F CPU @ 3.60GHz

Depolama:
Disk seri numarası (hash): 395AF5D3.
SSD sayısı: 1
SSD boyutları: 500G.

İşletim sistemi sürümü:
Windows 11 (64 Bit)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, iyi forumlar ve iyi akşamlar diliyorum. Pandemi döneminde İtopya'dan bir bilgisayar toplamıştım. Lakin aldığım günden beri bilgisayarı ağız tadıyla kullanamadım. sürekli bir performans düşüklüğü var ve nedenini algılayamam beni bitiriyor. Valorant'ta savaşlarda 100'leri görmekteyken, LoL'de 80'lere düşüyor. BFV veyahut BF1 oynamak zaten işkence ki bir ara BF2042 yükledim sinirden çıldırıp kapattım. CPU-Z sonuçlarında da görüleceği gibi RAM'ler 2666 MHz'de çalışıyor (Yani en azından benim bildiğin XMP'den 2666 MHz yaptım.) lakin bu kadar fark olması sizce normal mi? Gerçekten bunalttı artık. Gündelik işlemlerde hiçbir sorun yok, yağ gibi akıyor. Ne zaman bir oyuna girsem aşırı bunalıyor bilgisayar ki Valorant sistemi zorlayacak ya da kastıracak bir oyun da değil. Grafikleri yüksekte hiç oynayamıyorum. Hep düşükte üstüne üstlük. Neredeyse hiç bir oyunu oynayamıyorum hatta yüksek ayarlarda.

Elimden gelen bildiğim her şeyi yaptım. Bu bilgisayarın böyle performans vermemesi lazım.
(Ekran kartını kendi sitesinden güncelledim.)

Bu da CPU-Z Validator linki:

Sistem:
  • RX 5600 XT OC 6GB
  • 8x2 16 GB Gskill 3200 RAM
  • Intel® Core™ i3-10100F CPU @ 3.60GHz
  • MSI B460M-A PRO (MS-7C88)
  • SanDisk Ultra 3D NVMe 500GB

Dosya Ekleri

• ekran kartı cpuz.png
    ekran kartı cpuz.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 15
  • işlemci forum.png