i3 10100F sistem işlemci fanı hızlanıyor ve sistem kapanıyor

Neo10

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam. Yeni bir sistem topladım bütün parçalarım geldi. (monitör hariç) parçaları uzay sistem şeklinde topladım başlangıçta sistem çalışmadı elektrik gelmiyordu, bütün parçaları söküp tek tek hangisinde sorun var acaba diye bulmaya çalıştım. Sorun RAM'de çıktı sorun şu; RAM'ı taktıgımda açma tuşuna basıyorum güzel bir şekilde çalışıyor her şey fanlar dönüyor ama 2-3 saniye içinde yavaşlamaya başlıyor işlemcinin fanı (tek işlemcinin fanı yavaşlıyor) gözle görebiliyorsun sesle de anlaşılıyor zaten. Durum bu halde oldugunda da açma tuşuna basmamla kasa hemen kapanıyor, RAM'ları çıkartıp çalıştırdığımda ise tam güç çalışıyor her şey kasayı kapamam için açma tuşuna basılı tutmam gerekiyor.
Not: Sistemi ilk kasanın içine topladım hiç çalışmadı bu kısmı zaten hiç anlam veremedim. Sonra parçaları çıkarıp uzay sistem toplayınca çalışmaya başladı. Böyle bir sıkıntımda var. Sisteme zarar vereceğim diye korkuyorum açıkçası. Şimdi tekrar kasanın içine toplama düşüncem var hiç çalışmayacak diye endişlenmiyor degilim deneyeceğim ama mecburen.

Sistem:
SSD 120 GB.
ASUS RX560.

MSI B460M-A PRO Intel B460 2933MHz DDR4 mATX anakart​

Intel Core i3 10100F 3.6GHz LGA1200 6MB​

Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 RAM​

Aerocool VX Plus 400W​

3200'lük hpyer X RAM buldum arkadaşımdan ayni problemi yine yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi ilk toplayışınız herhalde daha driver yada windows yüklemediniz dimi.
Yok yok bişey yüklenmedi. Şuan kasaya geri topladım parçaları herşey çalışır durumda tek anlam veremedigim durum şu ; RAm'ları taktıgımda pc yi açıyorum kapatmak istedigimde açma tuşuna bastıgım gibi kapanıyor. RAM'leri çıkarıp çalıştırdıgımda kasayı, kapatmak için açma tuşuna uzun basmam gerekiyor olması gerekende bu zaten sanırım. Ama Ramler takılıyken hemen kapanıyor dünden razı gibi :)
Power çalışmıyor diye yeni power aldım galiba kasadan kısa devre yapıyormuş anakart. Anakartı kasanın içinden çıkarınca çalışmaya başladı. Bİ çalıştı bi çalışmadı beynimi yaktı bugunden beri lanet sistem şuan herşey çalışıyor gibi monitörüm olmadıgı için windows yükleyemedim. Görüntü gelicekmi diye tv ye bagladım ama görüntü alamadım

Geri
Yukarı