i3 10100F sistem oyunlarda kasıyor

Daha fazla  
Sistemimi yeni aldım. Kasam elime ulaştı ilk defa masaüstü PC kullanıyorum kurulumlarını yaptım. Fakat ekran kartım iyi olmasına rağmen oyunlarda drop ile karşılaşıyorum ve ani FPS düşüşleri ve takılmalar oluyor. Bu nedenle oyunları Low ayarlarda oynamak zorunda kalıyorum. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

• Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6 GB.
  • Intel Core i3 10105F.
  • ASUS Prime H510M-E
  • SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2
  • G.Skill 16 GB (2x8GB) flare X DDR4 3200MHz.

Ben işlemcimden şüpeleniyorum acaba ekran kartımı yeterince besleyemiyor da ondan mı acaba diyorum. Fakat size sormadan da extra masrafa girmeyeyim diye düşündüm. Çünkü RAM'lerle ilgili bir sıkıntı da olabilirmiş. Tam bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır yapmadım aldığım firma yapmıştır diye düsündüm nasıl yapabilirim aklınızda tavsiye edebileceğiniz yazılım var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Stres testine sokmaktan korkuyorum ya bir de 1-2 gün demiş tam yük altında çalışacak sisteme bir zarar verir mi ki?
Daha önce CPU-Z yazılımından Notebook'umu stres testine sokmuştum fakat PC'den koku geldi o zamandan beridir çekiniyorum.
YouTube'da bir video ya baktım işlemci termal macunuyla ilgili bir sorun yaşamış kişi video çekmiş acaba ondan da olur mu?
Çok az sürülen termal macun bu sorunu yapar mı?
Video bu:

Stres testine sokmaktan korkuyorum ya bir de 1-2 gün demiş tam yük altında çalışacak sisteme bir zarar verir mi ki?
Daha önce CPU-Z yazılımından Notebook'umu stres testine sokmuştum fakat PC'den koku geldi o zamandan beridir çekiniyorum.
YouTube'da bir video ya baktım işlemci termal macunuyla ilgili bir sorun yaşamış kişi video çekmiş acaba ondan da olur mu?
Çok az sürülen termal macun bu sorunu yapar mı?

1-2 gün stres testi kanımca gereksiz. Minimum yarım saat tutsan yeterli belleklerini falan test etmen lazım çok az sürülen termal macun bu sorunu yapmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı