i3 10100F sistemde ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY hatası

İşletim sistemi
Windows 10

monaarch01

Hectopat
RAM
G.Skill Ripjaws (2x8) 3200MHz CL16
Ekran kartı
MSİ GTX 1650
Anakart
MSİ H510M-A PRO
İşlemci
İ3 10100F
Bilgisayarı alalı 1 ay kadar oldu ara sıra mavi ekran hatası alıyorum en son bu sabah aldım. Bir kere MEMORY_MANAGEMENT almıştım en son da başlıktaki hatayı aldım. Minidump a baktığımda 4 hata vardı 3'ü ntkrnlmp.exe bir tanesi de memory_corruption. (minidump sonucunu yükleyemedim o yüzden böyle yazdım) forumda araştırdığım kadarıyla bellekle ilgili bir sıkıntı olabilir diye Windows'un kendi programı ve Memtest86 ile tarattım bir sıkıntı bulamadı. Minidump ve Memtest86 sonucunu paylaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci i3 10100F.
Anakart MSI H510M-A Pro.
Ekran kartı GTX 1650.
RAM'ler G.Skill Ripjaws 16 GB (2x8)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-07 at 17.52.58.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-07 at 17.52.58.jpeg
    102,3 KB · Görüntüleme: 22
  • WhatsApp Image 2022-12-07 at 17.53.00.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-07 at 17.53.00.jpeg
    342,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Selam, öncelikle size bu hatada yardımcı olunabilmesi için minidump dosyalarınızı paylaşmanız gerekmekte. Minidump dosyası, mavi ekran anında oluşturulmaya başlanır ve hata hakkında bilgiler bu dosyaya depolanır. Bu raporun analizi sonucunda da mavi ekranın hata kaynağı tespit edilir.

Minidump dosyanızı nasıl paylaşacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki rehber linkine tıklayabilir ve dosyayı güvenilir bir dosya yükleme servisine (Google Drive, Yandex.Disk vb.) yükleyip indirme bağlantısını konunuzda paylaşabilirsiniz.

Selam, öncelikle size bu hatada yardımcı olunabilmesi için minidump dosyalarınızı paylaşmanız gerekmekte. Minidump dosyası, mavi ekran anında oluşturulmaya başlanır ve hata hakkında bilgiler bu dosyaya depolanır. Bu raporun analizi sonucunda da mavi ekranın hata kaynağı tespit edilir.

Minidump dosyanızı nasıl paylaşacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki rehber linkine tıklayabilir ve dosyayı güvenilir bir dosya yükleme servisine (Google Drive, Yandex.Disk vb.) yükleyip indirme bağlantısını konunuzda paylaşabilirsiniz.

Teşekkürler, paylaşıyorum

Yardımcı olabilecek var mı acaba

Son düzenleme:
  • RAM testi yapın.

• Kaspersky ve BattlEye şimdilik kaldırın.
RAM i test ettim hocam sonucu yükledim sıkıntı bulmadı. Virüs programını bi deneyeyim. Teşekkürler bu arada

• RAM testi yapın.

• Kaspersky ve BattlEye şimdilik kaldırın.
BattlEye diye bişey bulamadım nerde yüklüdür

Küçük bi dosya indirdim tıkladım ama bi tepki vermedi

Kaldırmıştır sanırım.

Sabit diskinize sağlık testi yapın. Yazılımı çalıştırınca Health sekmesine geçin ve ekran görüntüsü atın Error Scan kısmından quick scan kapalı olacak şekilde tarayın ve sonuçları paylaşın.

HD Tune Trial

Son düzenleme:
Arkadaşlar daha önce mavi ekranla alakalı konu açmıştım bir iki bir şeyler denedim ama bugün yine mavi ekran aldım. Minidump paylaşıyorum sorun nedir acaba bir türlü kesilmedi mavi ekran sorunu

Arkadaşlar uzun zaman önce mavi ekran hatalarıyla ilgili paylaşım yapmıştım halen daha çözemedim win 11 e geçiş yaptım bi tık daha azaldı ama halen devam ediyor anlayan biri yardımcı olsun lütfen memtest yaptım sıkıntısız geçti sistem daha 2-3 aylık minidump paylaşıyorum

Arkadaşlar daha önce mavi ekranla alakalı konu açmıştım bir iki bir şeyler denedim ama bugün yine mavi ekran aldım. Minidump paylaşıyorum sorun nedir acaba bir türlü kesilmedi mavi ekran sorunu

Arkadaşlar uzun zaman önce mavi ekran hatalarıyla ilgili paylaşım yapmıştım halen daha çözemedim win 11 e geçiş yaptım bi tık daha azaldı ama halen devam ediyor anlayan biri yardımcı olsun lütfen memtest yaptım sıkıntısız geçti sistem daha 2-3 aylık minidump paylaşıyorum

yardımcı olabilecek var mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı