i3 10100F sistemde CS:GO yüksek FPS'e rağmen takılmalar oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Lexaa60

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200MHz CL 16
SSD veya HDD modeli
120GB SSD 320GB HDD
Ekran kartı
Evga GTX 1660S
Anakart
MSI B460M A Pro
İşlemci
i3 10100f
CS:GO 250 300 FPS alıyorum ama takılma kasma oluyor ne yaptıysam çözemedim başka oyunda oyle bir şey yok akıcı şekilde oynuyorum.

Son düzenleme:
Monitör kare atlıyor olabilir, monitör ayarlarına kapabilirsin.
SSD sağlığı veya doluluğu etkiliyor olabilir, driver sürücü kontrolü yapabilirsin.
Virüs taraması yapılabilir, ekran kartı 3D ayarları kontrol edilebilir.

Sürücüler güncelse farklı disk deneyebilirsin.

Sürücüler güncel denedim SSD kurdum aynı HDD kurdum yıne aynı.

Monitör kare atlıyor olabilir, monitör ayarlarına kapabilirsin.
SSD sağlığı veya doluluğu etkiliyor olabilir, driver sürücü kontrolü yapabilirsin.
Virüs taraması yapılabilir, ekran kartı 3D ayarları kontrol edilebilir.

Nasıl kapatacağım monitör ayarını ekran kartı 3D ayarı nasıl kontrol edeceğim.

Monitör maksimum 75 FPS gösterebiliyor, sistem monitör için çok yüksek kaçıyor sanırım.
3D ayarından oynadığın oyunu bulup FPS kısıtlaması olarak en fazla 100'e ayarlayıp veya oyun içinde oluyorsa monitöre göre sınırlandırmasını yapıp dener misin?
Normal oyunlarda 60 75 FPS akıcı oyun sunuyor evet ama FPS oyunlarında genelde 144 ve üzeri Hz monitör kullanılıyor akıcılık için sorunun bu olduğunu düşünüyorum.

Monitör maksimum 75 FPS gösterebiliyor, sistem monitör için çok yüksek kaçıyor sanırım.
3D ayarından oynadığın oyunu bulup FPS kısıtlaması olarak en fazla 100'e ayarlayıp veya oyun içinde oluyorsa monitöre göre sınırlandırmasını yapıp dener misin?
Normal oyunlarda 60 75 FPS akıcı oyun sunuyor evet ama FPS oyunlarında genelde 144 ve üzeri Hz monitör kullanılıyor akıcılık için sorunun bu olduğunu düşünüyorum.

FPS sınırlandırdım oyun konsolundan dikey senkronizasyon acık yaptım ama sorun devam ediyor hocam.

Geri
Yukarı