i3-10100F sistemde görüntü fazla karanlık

Clychine

Centipat
Daha fazla  
Konu başlığında da yazdığı gibi bütün oyunlarda karanlık bölgelerin olması gerektiğinden daha da karanlık görünmesinin çözümü nedir?
Driverları temizleyip tekrar kurmayı denedim.
Monitör ayarlarıyla oynamayı veya fabrika ayarlarına da dönmesini denedim.
Windows Update güncellemelerinin de hepsini yaptım.
Sorunun tam olarak neden kaynaklandığın anlamadım.
Ekran kartıyla mı alakalı yoksa Windows 10 ile mi alakalı anlamıyorum.
Sistemim aşağıdaki gibidir:

İşlemci: Intel(R) Core(tm) i3-10100F CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz.
Anakart: MSI H510M Pro.
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX 6500 XT.
RAM: Adata Gammix D30 XPG 8 GB 3200 MHz DDR4 (2x8)
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 20H2 sürümü.
Monitör: HP w1907v
HDMI-VGA dönüştürücü kullanıyorum.

Son düzenleme:
Monitörünüzden veya kullandığınız dönüştürücüden olabilir hocam bunun yanında ekran kartı driverından renk ayarı yapabilirsiniz ben bu şekilde renk tonunu ayarladım.
Ekran kartı driverından renk ayarı yapmayı denedim ama bir türlü içinden çıkamadım. :D
Bir de önceki sistemimde böyle bir problem yoktu bilmiyorum bu durumu değiştirir mi..

Ekran kartı driverından renk ayarı yapmayı denedim ama bir türlü içinden çıkamadım. :D
Bir de önceki sistemimde böyle bir problem yoktu bilmiyorum bu durumu değiştirir mi?

Screenshot_1.png

Benim renk ayarlarımı kullanabilirsiniz hocam aynı model ekran kartı ve işlemci kullanıyorum bunun yanında sol kısımdaki bölüm de önemli kullandığınız monitör büyük ihtimalle eski olduğu için sorun yaşıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1452085

Benim renk ayarlarımı kullanabilirsiniz hocam aynı model ekran kartı ve işlemci kullanıyorum bunun yanında sol kısımdaki bölüm de önemli kullandığınız monitör büyük ihtimalle eski olduğu için sorun yaşıyorsunuz.
Evet maalesef kullandığım monitör eski. Büyük ihtimalle de dediğiniz gibi ya monitör ya da dönüştürücüdür hocam.
Yardımınız için teşekkür ederim. <3

Geri
Yukarı