i3-10100F sistemde oyunlarda CPU kullanımı %100 oluyor

Wis_ex

Decapat
Daha fazla  
  • i3-10100F
  • RX 550 4 GB.
  • 6 GB RAM.
Sistem bu şekilde normalde oyun testlerine baktığımda CPU daha düşük oluyor ve FPS yüksek oluyor ama bende CPU 100 olup FPS düşük oluyor. Ben bu sorunu önceden de aldım ve 1 hafta önce format attım. Formattan sonra bilgisayar gayet düzgün çalışıyordu CPU %40'larda ve FPS 100 idi. Şimdi ise CPU %100 FPS 35-40. Görev Yöneticisi'nden baktım arkada herhangi virüs gibi bir şeyde çalışmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU'nu kullanan şey tam olarak ne peki (oyun vs.)? Görev yöneticisinden bakabilir misin acaba? Ayrıca İşlemcinin sıcaklık ve frekans (GHz değeri) değerlerini de verirsen belki bir çözüm üretebilir ya da bu durumun sebebini tespit edebilirim.

Bazı oyunlar 16 GB RAM sınırına yaklaşmışken 6 GB RAM çok yetersiz. İmkan varsa 8x2 RAM kullanmak lazım. O mümkün değilse 2x4 şeklinde yapmak birçok oyunda rahatlama sağlayabilir.

İşlemcinin sıcaklık değerleri nasıl?
70 Derece falan
Bazı oyunlar 16 GB RAM sınırına yaklaşmışken 6 GB RAM çok yetersiz. İmkan varsa 8x2 RAM kullanmak lazım. O mümkün değilse 2x4 şeklinde yapmak birçok oyunda rahatlama sağlayabilir.
Yanlış yazmışım 8 GB ram kusura bakmayın
CPU'nu kullanan şey tam olarak ne peki (oyun vs.)? Görev yöneticisinden bakabilir misin acaba? Ayrıca İşlemcinin sıcaklık ve frekans (GHz değeri) değerlerini de verirsen belki bir çözüm üretebilir ya da bu durumun sebebini tespit edebilirim.
%55-60 Fivem %20 discord geri kalanıda arkadaki şeyler. Sıcaklık 70 Derece. GHz 4,09

Son düzenleme:
70 Derece falan

Yanlış yazmışım 8 GB ram kusura bakmayın

%55-60 Fivem %20 discord geri kalanıda arkadaki şeyler. Sıcaklık 70 Derece. GHz 4,09
Dc'nin %20 yemesi hiç normal değil. Arkadaki şeylerin arasında fazla kullanımla öne çıkan tekil işlemler varsa onları da yaz. Bu durumda dc'yi silip kurabilirsin. Onun dışında işlemcinin fiziksel durumu kötü olabilir. Emin değilim. Garantiniz varsa servise yollamanız iyi olur ama öncelikle discordu silip yükleyiniz ve yeni kullanımına bakınız. Onun dışında dediğim gibi arkada çalışan belirgin düzeyde işlemci kullanan bir işlem varsa yazınız. Zira sisteminiz bir ihtimal virüs kapmış olabilir.

Geri
Yukarı