R5 5600X sistemde oyunlarda CPU kullanımı %100 oluyor

Ekin Türkoğlu

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, İncehesap üzerinden hazır bir sistem aldım sistem aşırı sesli çalışıyor ve herhangi bir oyuna girdiğimde CPU kullanımı %100 gözüküyor. Valorant'ta bile böyle sistem özelliklerime göre hiçbir oyunda zorlanmaması gerekiyor. ASUS TUF 3070 Ti ve Ryzen 5 5600X kullanıyorum, neden böyle yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Adsız232.png
    Adsız232.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, İncehesap üzerinden hazır bir sistem aldım sistem aşırı sesli çalışıyor ve herhangi bir oyuna girdiğimde CPU kullanımı %100 gözüküyor. Valorant'ta bile böyle sistem özelliklerime göre hiçbir oyunda zorlanmaması gerekiyor. ASUS TUF 3070 Ti ve Ryzen 5 5600X kullanıyorum, neden böyle yardımcı olur musunuz?

Burada arkadaşlar FPS'yi monitörün Hertz değerine sabitleyerek çözdüklerini söylemişler.
Deneyin isterseniz.

Arkadaşlar CPU kullanım oranı 100 diyor termal macun-Valorant'ta GPU kullanımı az olur falan demişsiniz sorunla bunun alakası ne?

Oyunlarda drop, fps düşüklüğü vesaire hiç bir sorun yok.
Eğer 1080p de kullanıyorsanız 1080p de darboğaz oluyor olabilir.
Ağır bir oyun olsa haklılık payı verebilirim de her oyunda yapıyor bunu ve 1 haftalık sistem neden böyle çözemedim.
MSI afterbunner ile oyun içi değerleri detaylı bir şekilde atın. Böyle yorumlayamayız.
Çok anlamıyorum bu işlerden ama umarım gerekli değerler gözüküyordur bir sorun var mı sizce?

Dosya Ekleri

• 321.png
    321.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 121
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı