i3 10100F sisteme Windows 11 vs Windows 10

Sizce hangisinde daha fazla performans ve uyumluluk alırım? Ve ben bilmeden Forza Horizon 4 Steam olan oyunumu Windows 8'e kurdum. Fakat bu sistemde DirectX 12 olmadığı için o da desteklenmiyormuş. 11 yapar isem de TPM belası ile uğraşırım diye düşündüm. Ve size iki sorum var. Hangi sistemi kullanmalıyım ve tekrar 70-80 GB indirmemek için ne yapmam gerekiyor.

Konuda ki mesajları okumadım.
Windows 11 kur gitsin diyorum anakart TPM destekliyor zaten aç BIOS'dan kur gitsin 11'i.

Aşağı yukarı aynı olduğunu söyleyebilirim. 15 Haziran'da 11'e geçiş yaptım çok fark hissetmedim. (format ile geçtim.) Zaten altyapılar birebir aynı fark olmaz çok fazla.

Aslında kapladığı alanı düşürmek için yol olsa geçerim ama çok fazla yer kaplıyor. Benim normalde 10 bile kullanmamam lazım. Fakat Forza Horizon 4 için sırf bu sistemdeyim. SSD 240 GB zaten.

Aslında kapladığı alanı düşürmek için yol olsa geçerim ama çok fazla yer kaplıyor. Benim normalde 10 bile kullanmamam lazım. Fakat Forza Horizon 4 için sırf bu sistemdeyim. SSD 240 GB zaten.

O zaman NTLite yazılımı ile modlama yapabilirsiniz alanı düşürmek için rehberleri var YT'de veya forumda.

Sizce hangisinde daha fazla performans ve uyumluluk alırım? Ve ben bilmeden Forza Horizon 4 Steam olan oyunumu Windows 8'e kurdum. Fakat bu sistemde DirectX 12 olmadığı için o da desteklenmiyormuş. 11 yapar isem de TPM belası ile uğraşırım diye düşündüm. Ve size iki sorum var. Hangi sistemi kullanmalıyım ve tekrar 70-80 GB indirmemek için ne yapmam gerekiyor.
Windoes 10 2025 yılına kadar desteği devam edecek. Bu yüzden windows 10 kullanmanızı öneririm.

Windows 10 kur TPM, UEFI, Secure Boot ile uğraşmak istemiyorsan.
Ama Windows 10 Home kur Pro sürümüne göre 1 ve ya 1,5 GB RAM daha az kullanıyor.
Windows 8.1 kur RAM az Windows 10 ve 11 RAM çok harcar. Bu sistemde en çok 8.1'den güzel performans alırsın.
O sistemin sürücüleri Windows 8.1 ve alt sürümler için yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı