i3 10100F sisteme Windows 11 vs Windows 10

Windows 10 kullanın. Windows 11 şu anda gereksiz kaçıyor. i5 11400F sistemde kullanmak istemiyorum kararsız olduğundan. Hiçbir sorun yaşamıyorum gerçi ama Windows 10 açıkçası daha iyi şu an için Windows 11'den.

Windows 8.1 kur RAM az Windows 10 ve 11 RAM çok harcar. Bu sistemde en çok 8.1'den güzel performans alırsın.

Forza Horizon oynamamı nasıl düşünüyorsun?
Windows 10 kur TPM, UEFI, Secure Boot ile uğraşmak istemiyorsan.

Windows 10 kurun. RAM de az değil ayrıca, 8 GB RAM Windows 10 için yeterli. 4 GB RAM'le bile kullananlar var.

Hangi bilgiye dayanarak dediler bilmem aynı işlemciye sahibim 11 öneririm.

Şu anlık Windows 10 kur. Windows 11'e daha sonra geçilebilir.

Windows 10 kullanın. Windows 11 şu anda gereksiz kaçıyor. i5 11400F sistemde kullanmak istemiyorum kararsız olduğundan. Hiçbir sorun yaşamıyorum gerçi ama Windows 10 açıkçası daha iyi şu an için Windows 11'den.

Peki Steam de indirdiğim oyun silinmeden nasıl geçerim? Oyunu o klasörden kopyalayıp attığım zaman oyunu baştan başlattığı olmuştu bundan korkuyorum.

Forza Horizon oynamamı nasıl düşünüyorsun?

Peki Steam de indirdiğim oyun silinmeden nasıl geçerim? Oyunu o klasörden kopyalayıp attığım zaman oyunu baştan başlattığı olmuştu bundan korkuyorum.

Steam klasörünü kopyalayın atın direk hiç sorun olmaz. Ben öyle kullanıyorum. Sisteme birkaç defa format attığım için oyun silinmesin diye başka bölüm oluşturup orada tutmuştum hiçbir şey olmadı.

1 tanesi TPM desteksiz olan 2 masaüstü PC'de Windows 11 ile Forza oynuyoruz kardeşimle. Herhangi bir sorun görmedim, Windows 10'da ne ise 11'de benzer performansa sahip. Ancak 8 GB RAM Forza için yetersiz kalabilir, bu her iki işletim sistemi içinde geçerli. Zaten sistem tüketim değerleri benzer seviyede.

1 tanesi TPM desteksiz olan 2 masaüstü PC'de Windows 11 ile Forza oynuyoruz kardeşimle. Herhangi bir sorun görmedim, Windows 10'da ne ise 11'de benzer performansa sahip. Ancak 8 GB RAM Forza için yetersiz kalabilir, bu her iki işletim sistemi içinde geçerli. Zaten sistem tüketim değerleri benzer seviyede.

Valorant'ta sorun olacak bu sefer de ama.

Bilgisayarınız TPM destekli değil mi? B460 TPM destekli diye biliyorum yanılmıyorsam. Bir sorun yaşamazsınız.

Anakart üreticisine göre değişiyor. Mesela benim ASUS A320 MF anakartımda TPM 2.0 var ama MSI B450 Tomahawk galiba TPM 2.0 yok 1.2 var UEFI BIOS olduğu için. Bir konuda konu sahibinin anakart modeli buydu ve anakartın sitesinde desteği yazmıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı