i3 10100F ve 1660S sistemde FPS düşmesi

ygtslck01

Hectopat
Daha fazla  
165 Hz ASUS monitöre geçtim.
i3 10100F 3.6GHz.
INNO3D 1660 Super 6 GB 192bit.
Cruical 16 GB Dual RAM 3000MHz fakat işlemci 2666MHz verebiliyor.
Netac 240GB SSD.

Galiba sorunum Micro stutter. FPS düşmüyor ama görüntü takılıyor. Akıcılık gidiyor. Yardım edin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
165 Hz ASUS monitöre geçtim.
i3 10100F 3.6GHz.
INNO3D 1660 Super 6 GB 192bit.
Cruical 16 GB Dual RAM 3000MHz fakat işlemci 2666MHz verebiliyor.
Netac 240GB SSD.

Galiba sorunum Micro stutter. FPS düşmüyor ama görüntü takılıyor. Akıcılık gidiyor. Yardım edin lütfen.

Güç kaynağın nedir acaba? Veya sorun olabilir mi kaç yıllık?

Aynı Micro Stutter sorununu ben sistemi aldığımdan beri yaşıyorum. Araştırmadığım yer, site kalmadı ama maalesef. Her oyunda oluyor FPS 100 ü geçiyor ama başkasının 30 FPS te aldığı akıcılıkla oynuyorum.

FPS düşmesi her türlü şeyden kaynaklanır sadece sistem değil Windows sürümü hatta Windows'un kurulu olduğu disk te en az 50 GB yer kaslın ve eğer çok fazla uygulama varsa bundan RAM'ı harcayan uygulama varsa ondan bile olur oyun perfonması istiyorsan bilgeseyarı temizle uyugulamaları düzenle masaüstünü fazla doldurma virüs uygulaması olarak Malwarebytes kullanabilirsin performans düşürmez açıkçası ana ekranını temiz tut bilgeseyarını temizlemen yetterlidir ve sana iyi bir FPS gelir ek olarak da arka planı siyah yapabilirsin ve bilgeseyarının macunlarını ve ısınma durumunu kontrol et ve istersen temizletir ve macunu değiştir 8 ayda bir gerekli olur genelikle.

SSD takılıyor olabilir.
drop yediğim zamanlar bakıyorum ssde oynama olmuyor
FPS düşmesi her türlü şeyden kaynaklanır sadece sistem değil Windows sürümü hatta Windows'un kurulu olduğu disk te en az 50 GB yer kaslın ve eğer çok fazla uygulama varsa bundan RAM'ı harcayan uygulama varsa ondan bile olur oyun perfonması istiyorsan bilgeseyarı temizle uyugulamaları düzenle masaüstünü fazla doldurma virüs uygulaması olarak Malwarebytes kullanabilirsin performans düşürmez açıkçası ana ekranını temiz tut bilgeseyarını temizlemen yetterlidir ve sana iyi bir FPS gelir ek olarak da arka planı siyah yapabilirsin ve bilgeseyarının macunlarını ve ısınma durumunu kontrol et ve istersen temizletir ve macunu değiştir 8 ayda bir gerekli olur genelikle.
windows sürümü 20h2 technopatta paylaşılan windowsu indirdim siteside

Yeni konular

Geri
Yukarı