i3 10100F ve GTX 1650S sistem nasıldır?

stvwolf

Hectopat
Selamlar arkadaşlar yılbaşında aşağıda belirttiğim sistemi alacağım. Herhangi bir öneriniz var mı acaba? Ek olarak toplamada iyi değilim bir anakart yakmıştım. Bu yüzden anakart ve PSU kabloları montajlı gelmeli. Ekran kartı ve RAM'i ben takacağım.

İşlemci: i3 10100F 729 TL.

Anakart: B460M-A-PRO 690 TL.

RAM: Adata 8 GB 3200 MHz 299 TL.

Ekran kartı: Palit GTX 1650S 1724 TL.

Kasa: MSI Mag Forge 538 TL.

PSU: 402 TL.

Toplam: 4382 TL.
Depolamam var, RX 5500 XT 8 GB indirime girerse onu alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı daha ucuza alabilirsiniz bence. 580-600 liraya satıldı 2 gün boyunca. Zalman Megamax yerine Gigamax/Wattgiga alın. Wattgiga modeli 430 TL incehesap'ta. MAG 100M için 540 lira fazla. Neredeyse indirimde 101M o fiyatlara geliyor. Onun yerine N5 MF alsanız güzel olur.

Anakartı daha ucuza alabilirsiniz bence. 580-600 liraya satıldı 2 gün boyunca. Zalman Megamax yerine Gigamax/Wattgiga alın. Wattgiga modeli 430 TL incehesap'ta. MAG 100M için 540 lira fazla. Neredeyse indirimde 101M o fiyatlara geliyor. Onun yerine N5 MF alsanız güzel olur.
Şu anda o fiyatlar da yok, kur bahane edilerek yapılan zamlar geri çekilmedi. Yılbaşı indirimlerini bekleyeceğim. Umarım kayda değer bir indirim olur.
Bence onun yerine Pollux 3T-10 alın.
O sistemdeki Biostar anakartı çok boş geliyor bana. Zaten anakartı B460'a çekince fiyat 4500 TL oluyor ve bir cazibesi kalmıyor açıkçası.

@stvwolf Tek olay da Biostar anakart olsa keşke. Aigo PSU hakkında son zamanlarda iyi şeyler duymadım, 80+ sertifikası da plugload sitesinde arattığımda gözükmüyor, sahte büyük ihtimalle. FSP üretiyor falan diyorlardı ama biraz araştırınca öyle olmadığını anladım. Kapasitörleri de büyük ihtimalle kalitesizdir. Bu GameGaraj sistemlerin ucuz olmasının sebebini de anakart ve güç kaynağının çok ucuza mal edilmesine bağlıyorum ben.

@stvwolf Tek olay da Biostar anakart olsa keşke. Aigo PSU hakkında son zamanlarda iyi şeyler duymadım, 80+ sertifikası da plugload sitesinde arattığımda gözükmüyor, sahte büyük ihtimalle. FSP üretiyor falan diyorlardı ama biraz araştırınca öyle olmadığını anladım. Kapasitörleri de büyük ihtimalle kalitesizdir. Bu GameGaraj sistemlerin ucuz olmasının sebebini de anakart ve güç kaynağının çok ucuza mal edilmesine bağlıyorum ben.
Güç kaynağı hakkında fazla bir bilgim yok, güvenilir diyenlerde görmüştüm ama ben güvenemedim zaten diğer parçalarda fazla adı sanı olan parçalar değil.

Geri
Yukarı