i3 10100F ve GTX 1650S sistemde oyunlarda FPS sabitleniyor

Venusse

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sorunu CS:GO ve GTA Online oynarken yaşadım. CS:GO sırasında 300 FPS civarlarında seyir halindeyken bir anda 20FPS'e sabitlendi ve 10 saniye sonra düzeldi. GTA 5 (Online)'da iken 7-8 FPS'e düştü. İlkin de 30 saniye gibi bir süre ikinci oluşunda 3 dakika gibi bir süre de 8 FPS oynattı sonra tekrar 80 FPS'e çıktı. Dikey senkronizasyon veya V-sync kullanmıyorum. GTA 5 de anlamadığım bir şekilde pencere moduna aldığımda 7-8 FPS izliyor bir zaman sonra düzeliyor. Sorun neyden kaynaklı? Bütün driverlar güncel. Yine de şuna bakmalısın buna bakmalısın derken çekinmeyin belki gözden kaçırdığım bir şey vardır.

Sistem:
-i3 10100F
-GTX 1650s
-H410M
-8GB RAM

Bende de Apex Legends oynarken menüde 8-9 FPS oluyor ve bir süre sonra düzeliyordu. Benzer sorunu Call of Duty Warzone'da grafik ayarlarını değiştirdikten sonra yaşıyordum. Sürücü kaynaklı bir sorun mu acaba? 🤔
Ve GTA 5'te Redux modu kurduktan sonra yaşamıştım. Birkaç kez Alt Tab atıp oyuna geri döndükten sonra 8 FPS oluyordu. O zaman mod ile alakalı diye düşündüm.

Apex çok fazla RAM ihtiyacı duyan bir oyun. Aynı değerlere sahib bir 8 GB RAM daha takarsanız sorununuz çözlülecektir.

Apex Legends'ta sorun yaşayan konu sahibi değil, benim hocam. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı