i3 10100F ve MSI B460M-A PRO sistem vs i3 10100F ve ASUS Prime H410M sistem

Peki teşekkür ederim kusura bakmayın ama bir konuda daha görüşünü almak istiyorum bazı yerlerde H410 anakartin M.2 SSD desteği olmadığı söyleniyor doğru mu yanlış ise iki sistemde de belirttiğim Crucial P2 2300/940 500GB SSD iyi midir kronik bir sorunu var mıdır?

SSD almayın, harici olarak Patriot Burst veya Samsung EVO serisinden herhangi bir SSD modeli tercih edin.

SSD almayın, harici olarak Patriot Burst veya Samsung EVO serisinden herhangi bir SSD modeli tercih edin.

Montaj bilmiyorum ama SSD takmak o kdar da zor değildir herhalde. Sizin fikrinizi de düşüneceğim zaten onerdiginiz SSD'ler forumda okuduğum kadarıyla F/P ürünler ama şimdilik dediğim SSD'nin herhangi bir sıkıntısı veya kronik sorunu var mıdır?

Montaj bilmiyorum ama SSD takmak o kdar da zor değildir herhalde. Sizin fikrinizi de düşüneceğim zaten onerdiginiz SSD'ler forumda okuduğum kadarıyla F/P ürünler ama şimdilik dediğim SSD'nin herhangi bir sıkıntısı veya kronik sorunu var mıdır?

Hayır, sıkıntısı yok fakat Samsung EVO almanız kat kat daha iyi olacaktır.

Bütçem ona el vermiyor maalesef.

Yani ben aslında bunun için konuyu açtım ve iki anakart arasında 200 TL fark var ve B460M'a Pro stokta yok H410'u alsam bana sıkıntı çıkartmaz değil mi?

İki kasanın işlemcisi de 10100F, 10400F'e bütçem el vermiyor ama ileride +8GB RAM eklemesi yapacağım sizce bu sistemlerden hangisi.

Aralarında bir fark daha var o da kasa biri aquarius 5T-10 diğeri de Pollux 3T-10 kasası ikisinin de hava sirkülasyonu iyi diye duydum ama sizin de görüşünüzü almak isterim.

Görüşünüz için teşekkür ederim farklı bir hazır sistem öneriniz var mı peki yoksa bu fiyat aralığında ki en iyi hazır sistem bu mu görüşünüzü almak isterim.

Pardon ben başlığı "10400F sistem vs 10100F sistem" diye okumuşum.

Geri
Yukarı