i3 10100F ve RTX 2060 sistemde FPS düşüyor

emirhankstk

Hectopat
RAM
KİNGSTON 8X2 16GB 3000MHZ
SSD veya HDD modeli
SANDİSK NVMe M2 500GB
Ekran kartı
GİGABYTE WİNDFORCE RTX 2060 6GB
Anakart
MSİ H410M-A PRO
İşlemci
i3 10100F
Arkadaşlar normalde çok fazla araştırdım bu işlemci ile ekran kartı darboğaz yapmaması lazım ama aşırı FPS düşmesi yiyorum her şeyi denedim BIOS güncelledim 2 kere format attım ekran kartı driverı kurdum ama nafile. Watch Dogs 2, Ultra ayarlarda 60FPS veriyor ama işlemci kullanımı %95 civarlarında GPU kullanımı %60 koşarken Afterburner'da FPS düşmesi yok ama çok saliselik takılmalar oluyor. Ayrıca Raft oynarken de böyle oluyor minimum FPS 0-5-10-20 değerlerine düşüyor. Ortalama FPS 160 CS:GO'da aynı şekilde saliselik takılmalar fakat FPS göstergesinde herhangi bir düşüş yok ama 0.5 saniyelik ekranda takılma var. Ben şimdi ne yapmalıyım yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sıcaklık değerleri nelerdir?

Tam yükte 83 dereceyi geçmiyor fanı %100 köklediğimde 70 dolaylarına düşüyor fakat yine de aynı drop devam etmekte ısıdan dolayı olduğunu düşünmüyorum.

Darboğaz söz konusu ise i5 10400F almayı düşünüyorum lütfen yardım boşuna para hacamak istemiyorum şu sorunu çözmem lazım.

Burada görüldüğü gibi işlemci kullanımı %50 ekran kartı kullanımı %100 ama drop giriyor bakınız sağ üstte minimum FPS 27 işte o anda 0.5 saniyelik takılma oluyor CS. GO içinde geçerli bu.
1668508180083.png

1668511937016.png

Watch Dogs 2 de durum böyle 1080p Ultra ayarlar Afterburner'da gözler görünür bir FPS düşmesi gözükmüyor fakat ekranda milisaniyelik takılmalar oluyor işlemci kullanımı %90 civarlarında gördüğünüz gibi fakat Raft CS:GO gibi oyunlarda da durum böyle fark etmiyor.

Bu arada %1 ile %0.1 FPS nasıl olacak beceremedim 0FPS gösteriyorlar.

Eski NVIDIA sürücüsüne geçtim değişen bir şey olmadı Windows Defender ile bilgisayara tam tarama yaptım fakat sonuç yok acil yardım bu drop saçma sapan bir şey ayrıca daha önce RX 460 ekran kartı kullanıyordum onun driverlarını DDU ile kaldırdım RX 460 ile gayet sorunsuz bu oyunları oynuyordum sıfır drop RTX 2060 takınca olmaya başladı ekran kartımın arızalı olduğu kanaatindeyim ama sizlerdende görüş bekliyorum yazacaklarım bu kadar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar normalde çok fazla araştırdım bu işlemci ile ekran kartı darboğaz yapmaması lazım ama aşırı FPS düşmesi yiyorum her şeyi denedim BIOS güncelledim 2 kere format attım ekran kartı driverı kurdum ama nafile. Watch Dogs 2, Ultra ayarlarda 60FPS veriyor ama işlemci kullanımı %95 civarlarında GPU kullanımı %60 koşarken Afterburner'da FPS düşmesi yok ama çok saliselik takılmalar oluyor. Ayrıca Raft oynarken de böyle oluyor minimum FPS 0-5-10-20 değerlerine düşüyor. Ortalama FPS 160 CS:GO'da aynı şekilde saliselik takılmalar fakat FPS göstergesinde herhangi bir düşüş yok ama 0.5 saniyelik ekranda takılma var. Ben şimdi ne yapmalıyım yardım eder misiniz?

Aynı sistem ve aynı sorun bende var sorunu cözebildinizmi kafayı yemek üzereyim 2 aydır ugraşıyorum 20 kere format attım.

Geri
Yukarı