i3 10100F ve RX 5500XT sistemde darboğaz var mı?

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Aşağıya fotoğraf bırakacağım. 1080p High ayarlarda 30-50 FPS arasında alıyorum. Ultra ayarlarda aynı şekilde FPS veriyor.

Bana ekran kartı kullanımı düşük geldi. %70-%90 arasında geziyor, bakabilirseniz sevinirim.

Fotoğrafı kırpmak zorunda kaldım. 4MB'den yüksek diye.

Sistemim:

i3 10100F.
RX 5500XT 8 GB.
16 GB RAM.
1 TB HDD(oyun buraya kurulu)
500 GB SSD.

Dosya Ekleri

• 11111.png
    11111.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 85
Aşağıya fotoğraf bırakacağım. 1080p High ayarlarda 30-50 FPS arasında alıyorum. Ultra ayarlarda aynı şekilde FPS veriyor.

Bana ekran kartı kullanımı düşük geldi. %70-%90 arasında geziyor, bakabilirseniz sevinirim.

Fotoğrafı kırpmak zorunda kaldım. 4MB'den yüksek diye.

Sistemim:

i3 10100F.
RX 5500XT 8 GB.
16 GB RAM.
1 TB HDD(oyun buraya kurulu)
500 GB SSD.
Hocam Ultra ayarlarda kullanımlar nedir peki?

Oyundan oyuna değişebiliyor normaldir. 3300X ile henüz denemedim ama 1500X ile işlemci kullanımı çok yüksek olmasa da ekran kartının %70-90 seviyelerine düştüğü oyunlar oluyordu. Optimizasyonla alakalı oluyor genelde.
Hocam ama bu arkadaş Low ayarlarda ve ona rağmen kullanımları daha yüksek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ama bu arkadaş Low ayarlarda ve ona rağmen kullanımları daha yüksek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Battlefield biraz sakattı deneseydim daha iyi yorumlayabilirdim. Batlefield 1 ve V hakkında çok konu vardı burada işlemci %100 oluyor, ekran kartı kullanımı düşüyor diye. Diğer oyunlarda benzer bir sorun yoksa bu oyuna odaklanabiliriz, ayarlarlar, serverlar vb.

Geri
Yukarı