i3 10100F ve RX550 uyumlu mudur?

Bütçe
2500
LoL ve CS:GO oynanacak bir sisteme RX 5500 XT önermek ne kadar mantıklı. Muhtemelen konu sahibinin aklına bu hiç gelmemiştir.
2 gün sonra değiştirsin mi ? İleriye dönük diye diye dedim almak almamak onun elinde :) bende kullandım o kartı tavsiye etmem..
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar ama atladıgınız nokta şu bende biliyorum eski bir kart daha iyileri var. Sadece cs go oynanıcak benim için önemli nokta bu lütfen buna göre öneride bulunun. Rx5500 en ucuz 2200 lira benim attıgım kart 850 lira 1350 lira daha pahalı bir kart önermişsiniz. Rx570 te nitro olanında 1500 liraya var en ucuz yine benim kartın 2 katı fiyatında. ikinci el belki bulunabilir 1000 liraya.
1300'e sıfır aldım araştırın acele etmeyin indirimleri bekleyin.

2 gün sonra değiştirsin mi? İleriye dönük diye diye dedim almak almamak onun elinde :) bende kullandım o kartı tavsiye etmem.

Sadece CS:GO ve LoL oynayacağım demiş. 2 gün sonra değiştirmesi için bir neden yok. Bu oyunları GTX 760 la bile sonsuza kadar oynayabilir. İleriye dönük olması gibi bir beklentisi de yokmuş konu sahibi arkadaşın. İhtiyaca göre öneri yapılmalı diye düşünüyorum. Yoksa önermenin ucu yok. Bana kalırsa indirimden 1500-1600 TL'ye GTX 1650 Super alınmalı ileriye dönük olması için. 🙂

Doğru degişme gibi bir durumum yok başka oyunları oynucak zamanım yok zaten. rx550 ye alternatif ne var ona bakıyorum şuan belki 2. el daha güncel bir ekran kartı alabilirim. 560 la 550 arasında çok fark varmıdır acaba 2 kat fiyat farkı var aralarında

Doğru degişme gibi bir durumum yok başka oyunları oynayacak zamanım yok zaten. RX550'ye alternatif ne var ona bakıyorum şu an belki 2. el daha güncel bir ekran kartı alabilirim. 560 la 550 arasında çok fark var mıdır acaba 2 kat fiyat farkı var aralarında.

2. el RX 470 bakabilirsiniz ya da oynayacağınız oyunlara bağlı 2 GB'lık RX 550.

RX 550 sıfır alınacak bir kart değil.
Onu anlatmaya çalışıyorum.
Doğru degişme gibi bir durumum yok başka oyunları oynucak zamanım yok zaten. rx550 ye alternatif ne var ona bakıyorum şuan belki 2. el daha güncel bir ekran kartı alabilirim. 560 la 550 arasında çok fark varmıdır acaba 2 kat fiyat farkı var aralarında
550 bende var 0 garantili yatıyor dediğin oyunları oynatır ancak önermem indirimleri beklersen pişman olmazsın fark pek yok.

Sabahtan beri araştıyorum :) araştırmalarım sonucu cs go için zaten 1050 ti üstünde bir ekran kartı fazladan fps vermiyormuş oyun gücünü işlemciden aldıgı için. O yüzden alıcagım max kart 1050 t olucak onlarında tek fanlı modeli 1300 civarı sıfırı 2. elini bulmuştum 750 ye sanırım 2. el 1050 t almak mantıklı gibi geliyor bana.
Onu anlatmaya çalışıyorum.

550 bende var 0 garantili yatıyor dediğin oyunları oynatır ancak önermem indirimleri beklersen pişman olmazsın fark pek yok.
Şöyle bir durumda var ama benchmarka baktıgımda zaman 550 ile 1050 ti arasında 2 kat fark gözüküyor ama cs go da fps degeride yazıyor 10 fps fark var sadece. Başka karşılaştırmalara bakıyorum onlarda 5-10 fps arası önde sadece 1050

Son düzenleme:
Sabahtan beri araştıyorum :) araştırmalarım sonucu cs go için zaten 1050 ti üstünde bir ekran kartı fazladan fps vermiyormuş oyun gücünü işlemciden aldıgı için. O yüzden alıcagım max kart 1050 t olucak onlarında tek fanlı modeli 1300 civarı sıfırı 2. elini bulmuştum 750 ye sanırım 2. el 1050 t almak mantıklı gibi geliyor bana.

Şöyle bir durumda var ama benchmarka baktıgımda zaman 550 ile 1050 ti arasında 2 kat fark gözüküyor ama cs go da fps degeride yazıyor 10 fps fark var sadece. Başka karşılaştırmalara bakıyorum onlarda 5-10 fps arası önde sadece 1050
800 - 1000 tl'ye rx570 bulabilirsin daha mantıklı bir seçim olmaz mı?

Evet o fiyatlara baya var mutlaka bulunur çok daha mantıklı. Ayni zamanda alıcagım işlemci ve rx570 ile cs go testi buldum 1080 p de full düşük ayarda 300-400 fps arası alıyor bu benim için çok fazla aslında kaldıki ben oyunu 1024-768 oynuyorum ayarları yükseltirsemde 1080 p ile ayni denk gelicektir tahminimce. Bu durumda bana 550 ve 560 yeticektir diye düşünmeye başladım açıkçası cs zaten işlemci ve ramdan gücünü aldıgı için belki fark bile olmucaktır çok fazla diye düşünüyorum. Ama sıfır 850 liraya 550 almaktansa o parayı risk edip 570 in ölüsü bile daha iyidir diye düşünmüyor degilim :))
Yada yine rx550 alıcam ram 16 gb yapıcam kıstıgım parayı ram e yatırıcam

Geri
Yukarı