i3-10100F vs. i5-10400F

Amac ne ki? İki işlemci ile 1080P oynayacak, rahat şekilde oyun oynuyorsan FPS fazla alman çok önemli değil.

1 Haftalık işlemci ben olsam değiştirmem.
Kime göre? neye göre? Kaç Hz'de? gibi sorularla uzar gider bu iş.
Burada benim anladığım kadarıyla, konu sahibinin sorusu, değip değmeyeceği ve gayette değer.

1 Haftalık işlemci olunca neredeyse zarar etmeden aldığı fiyattan satabilme şansı verir, hatta iade edebilme şansı bile olabilir.
Yani, 1 haftalık olması tam tersine elden çıkarmak için çok daha iyi bir fırsat oluşturuyor.

Zaten darboğaz olmuyordur. Bence 11. nesil işlemcileri bekleyin. Eğer iyi fark olursa i5 11400 gibi bir işlemci değil i3 11100 gibi bir işlemci de alınabilir. Zaten 2 ay sonra belli olacak.

Kime göre? neye göre? Kaç Hz'de? gibi sorularla uzar gider bu iş.
Burada benim anladığım kadarıyla, konu sahibinin sorusu, değip değmeyeceği ve gayette değer.

1 Haftalık işlemci olunca neredeyse zarar etmeden aldığı fiyattan satabilme şansı verir, hatta iade edebilme şansı bile olabilir.
Yani, 1 haftalık olması tam tersine elden çıkarmak için çok daha iyi bir fırsat oluşturuyor.
Şimdi bir arkadaşım 10100f'li sistem alacak benim aldığım siteden. Onun sisteminde 10100f yerine i5 10400f seçeceğiz aradaki 650 tl' yi ben vereceğim. Sonra işlemcileri değişeceğiz. Yani hiç zarar etmiycem.
Zaten darboğaz olmuyordur. Bence 11. nesil işlemcileri bekleyin. Eğer iyi fark olursa i5 11400 gibi bir işlemci değil i3 11100 gibi bir işlemci de alınabilir. Zaten 2 ay sonra belli olacak.
2 ay sonraki de Palit 1660ti için fazla olmaz mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı