i3-10100F yerine i5-10400F satın almak

Nemesisss

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 hafta önce sistem satın aldım. Palit 1660 Ti ekran kartı, i3 10100F var. Fakat daha sonra i5 10400F almaya karar verdim. Şimdi i3 10100F'li sistem alacak bir arkadaşimin sepetinde 10400F sececegiz. Benim islemcimi onun kasasina, onunkini benim kasaya takip degistirecegiz. Bunu yapmak kolay mi? Yapilmali mi? Cok performans farki olur mu? Bunu yaparken format atmak gerekir mi tekrardan? Yardimci olursaniz sevinirim. Aradaki fark icin 650 TL verecegim arkadasima.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki fark 600TL.

Arkadaşlar 2 hafta önce sistem satın aldım. Palit 1660 Ti ekran kartı, i3 10100F var. Fakat daha sonra i5 10400F almaya karar verdim. Şimdi i3 10100F'li sistem alacak bir arkadaşimin sepetinde 10400F sececegiz. Benim islemcimi onun kasasina, onunkini benim kasaya takip degistirecegiz. Bunu yapmak kolay mi? Yapilmali mi? Cok performans farki olur mu? Bunu yaparken format atmak gerekir mi tekrardan? Yardimci olursaniz sevinirim. Aradaki fark icin 650 TL verecegim arkadasima.
Darboğaz yapmadığı için ekran kartı işlemci kullanımı dengeli oyunlarda fark olmaz. Fakat işlemcinin öne çıktığı oyunlarda performans artar.
Aradaki fark 600TL.
Aldığı siteye bağlı ve 2.el olacağı için öyle düşünmüş olabilir.

Hocam, kolay. Format gerekmez. Kullanabilirsiniz. Değişimden önce BIOS güncelleyin ve Chipset sürücüsünü yükleyin. Zaten aynı nesil işlemci çalışır.

Bence fark olur yani bilgisayarın en azından daha da hızlanır ve performansı artar diye düşünüyorum. Nedenine gelecek olursa 10100f işlemci 4/8 yani 4 çekirdek ve 8 iş parçacığına sahip ancak 10400f'e gelecek olursak 6/12 yani 6 çekirdek ve 12 iş parçacığına sahip. Bildiğiz kadarı ile iş parçacığı sayısı ve çekirdek sayısı arttıkça aynı anda yapabileceğin iş sayısı ve performansı da artar. Ben sana değiştirmeni yani 10400f'e geçmeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı