i3-10100F'nin sıcaklık değerleri düşmüyor

cecenhlt

Kilopat
Yer
Grozny
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart
EX-H410M
Selam dostlar. Benim tam 1 yıldır çözemediğim bir problemim var. Bilgisayarımın işlemci ısısı oyunlarda daima 85-97 derece arası geziyor asla ama asla soğutamadım. Bilgisayarımın yan kapağını açtım denedim olmadı, kule tipi soğutucu aldım olmadı, T6 Ultra aldım olmadı, macun değiştirdim olmadı. Artık ne yapacağımı bilmiyorum ve yüksek ısılarda kullanmaya başladım. Aklında bu sorunun ne olacağına dair en ufak fikri olan kim varsa buradan yazarsa çok memnun olurum. Çünkü belki de ufacık bir neden bile olabilir bütün büyük nedenlerin karşılığını verdim çözülmedi.

Sistemim: INTEL 10100F-ASUS TUF-GTX1650S-O4G-EX-H410M-V3-CRUCIAL 480GB-CRUCIAL 16GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar. Benim tam 1 yıldır çözemediğim bir problemim var. Bilgisayarımın işlemci ısısı oyunlarda daima 85-97 derece arası geziyor asla ama asla soğutamadım. Bilgisayarımın yan kapağını açtım denedim olmadı, kule tipi soğutucu aldım olmadı, T6 Ultra aldım olmadı, macun değiştirdim olmadı. Artık ne yapacağımı bilmiyorum ve yüksek ısılarda kullanmaya başladım. Aklında bu sorunun ne olacağına dair en ufak fikri olan kim varsa buradan yazarsa çok memnun olurum. Çünkü belki de ufacık bir neden bile olabilir bütün büyük nedenlerin karşılığını verdim çözülmedi.

Sistemim: Intel 10100F-ASUS TUF-GTX1650S-O4G-EX-H410M-V3-Crucial 480GB-Crucial 16 GB RAM.

Kullandığın kasanın tam modelini ve kasanın içindeki kullanılan fanların modelini atar mısın? Belki kasanın hava akışı kötü olduğu için işlemci yeterli derecede soğumuyordur?

Kullandığın kasanın tam modelini ve kasanın içindeki kullanılan fanların modelini atar mısın? Belki kasanın hava akışı kötü olduğu için işlemci yeterli derecede soğumuyordur?
XIGMATEK Sirocon III Kasam.

Dikkat etmedim. Siz deyince gördüm hocam. O halde termal macunu kaplayan bölgenin vidaları iyi sıkılmamış ya da tam oturmamış olabilir.
Kesinlikle en ufak problem yok 15 kere söktüm taktım, hjadi ben yapamadım kule tipi fanı bilgisayarcıya taktırdım. Bilgisayar açıldığında sıcaklık 30-45 arası.

Fanı tam oturttuğuna emin misin? Chrome'de vs gezerken sıcaklık değerleri nedir?
30-45 Derece

XIGMATEK Sirocon III Kasam.

Kesinlikle en ufak problem yok 15 kere söktüm taktım, hjadi ben yapamadım kule tipi fanı bilgisayarcıya taktırdım. Bilgisayar açıldığında sıcaklık 30-45 arası.

30-45 Derece
Geçmiş olsun hocam, fazla söküp takmayın. Yalama olursa daha sıkıntı olur.

Xigmatek sirocon III kasam.

Hocam kasaya baktımda hava giriş yerleri çok dar ve az zaten fanlarından söz etmiyorum bile.
Öndeki kapağı söküp bir de değerleri paylaşın hocam eğer ciddi bir sıcaklık düşüşü yaşanıyorsa kasa ile alakalıdır.

Mümkünse mesh kasa almaya önem gösterin.

Geçmiş olsun hocam, fazla söküp takmayın. Yalama olursa daha sıkıntı olur.
Teşekkür ederim.
Hocam kasaya baktımda hava giriş yerleri çok dar ve az zaten fanlarından söz etmiyorum bile.
Öndeki kapağı söküp bir de değerleri paylaşın hocam eğer ciddi bir sıcaklık düşüşü yaşanıyorsa kasa ile alakalıdır.

Mümkünse mesh kasa almaya önem gösterin.
Çok teşekkür ederim böyle kullanacağım sıcaklıktan dolayı maksimum ne yaşanır. Sadece işlemci mi zarar görür yoksa ekran kartı anakart falan sorun yaşar mı ? Ona göre bozulana kadar devam edeceğim.

Geri
Yukarı