i3 10100u laptop yükseltilmeli mi?

Kuzenimin Core i5 10210u işlemcili ve 8 GB RAM'li laptopu var ve GTA 5'te biraz düşük gibiydi FPS yani 30 40 civarı gibi.

Arkadaşlar simdi bu sonundaki u ibaresi benim bildigim kadariyla dusuk guc tuketen islemciler o yuzden dusuk performans vermesi normalde adam videodaki tek kanal RAM ile artirmis ben cift kanal ile FPS artacagina inaniyorum fazla artar mı cok artmaz ama denemekte fayda var.
Hocam benim laptopa 1K masrafı var o zaman hem yeni bir SSD alacağım hem de 8 GB RAM alacağım. Sizce 1.000TL vereceğime 3K'ya PC mi alsam?

SSD'de ne sorun var ki? 3K'lık PC'nin almak bu devirde pek mantıklı gelmiyor hem sadece PC verecegin 3K var bir de monitör alacaksin.

Arkadaşlar simdi bu sonundaki u ibaresi benim bildigim kadariyla dusuk guc tuketen islemciler o yuzden dusuk performans vermesi normalde adam videodaki tek kanal RAM ile artirmis ben cift kanal ile FPS artacagina inaniyorum fazla artar mı cok artmaz ama denemekte fayda var.

SSD'de ne sorun var ki? 3K'lık PC'nin almak bu devirde pek mantıklı gelmiyor hem sadece PC verecegin 3K var bir de monitör alacaksin.

Aynen hocam. SSD yetmiyor. Sizce 4K bilemedin 5K ya PC almak mantıklı mı yoksa. Laptopu mu yükselteyim?

Şu an ekran karti için ayirdigin boyut da etkiler. GTA 5 ne kadar ekran karti kullaniyor bilmiyorum da.
Aynen hocam. SSD yetmiyor. Sizce 4K bilemedin 5K ya PC almak mantıklı mı yoksa. Laptopu mu yükselteyim?

Bu devrin 4-5klik pcleri de bence pek kurtarmaz bilgisayarda agir bise yapmiyorsan bence yükseltme yapabilirsin ama ağıra kaçma.

Hocam bazı 10100u larda tek ram yuvası var sizinkinin modeli ne? 2.ram yuvası var mı hemen bakayım.

Hocam bazı 10100ularda tek RAM yuvası var sizinkinin modeli ne? 2.RAM yuvası var mı hemen bakayım.

Benimki masaustu PC is bilgisayari ya.
indir.jpeg

Hocam bence onu mümkünse aynı model bir RAM ile 8 GB yapın. Zaten 4 GB gündelik kullanımda dahi tarıyıcı ve acces te çok sekme olunca sorun yaratıyor. Eğer FPS GTA 5'te 30 olursa ek bonus olur.

Hocam benim laptopun 5 ay garantisi kalmış sizce ben RAM taksam garanti dışı kalır mı?

Geri
Yukarı