i3-10105F 1660 Ti sistemde Cyberpunk darboğaz

İşletim sistemi
Windows 10

MRainb0w

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-10105F - 16GB Ram - 1660Ti
RAM
CORSAIR 16GB 3200 MHZ DDR4
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING GeForce GTX 1660 Ti EVO OC 6GB GDD
Anakart
ASUS PRIME H510M-D 3200(OC)
İşlemci
Intel Core i3 10105F 3.70GHz
Kullanım değerlerini görselin sağ köşesinden görebilirsiniz. Daha önceden açılan bu konuda çözümü denedim ama hala aynı sonuç. Bu sorunu çözebilir miyiz, çözebilirsek nasıl çözeriz? Önerileri ve yardımları bekliyorum.

Ekran kartı kullanımı %40 civarlarına kadar düşüyor.

Dosya Ekleri

• 1652687967364.png
    1652687967364.png
    3 MB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:
Hocam düzenli aralıklarla taramayı bulamadım tam olarak nerede acaba?

1920x1080 çözünürlüğünde bütün ayarları denediğimi söyleyebilirim. Düşük, Orta ve Yüksek olmak üzere 3 ayarı denedim ama olmuyor yani. Yüksek ayarlarda ekran kartına yük binse bile işlemciden o yük kalkmıyor ve sabit bir FPS alamıyorum.
Virüs ve tehdit koruması ayarlarından tam zamanlı korumayı kapatıp bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin bakalım sorun çözülecekmi.

Virüs ve tehdit koruması ayarlarından tam zamanlı korumayı kapatıp bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin bakalım sorun çözülecekmi.
Hocam biraz geç oldu ama yine de cevap vereyim. Hiç denemedim, denesem de bir şey değişeceğini düşünmüyorum açıkçası. Niye darboğaz yapıyor onu da anlamış değilim.

Hocam biraz geç oldu ama yine de cevap vereyim. Hiç denemedim, denesem de bir şey değişeceğini düşünmüyorum açıkçası. Niye darboğaz yapıyor onu da anlamış değilim.
Geçenlerde birisi daha benzer sorunu yaşamıştı. İşlemcisi gereken frekansta çalışmadığı için darboğaz yaşıyordu. Windows Güç Seçeneklerinden yüksek performansı seçtiğinde düzelmişti. Bir ihtimal sizde deneyin.

Geçenlerde birisi daha benzer sorunu yaşamıştı. İşlemcisi gereken frekansta çalışmadığı için darboğaz yaşıyordu. Windows Güç Seçeneklerinden yüksek performansı seçtiğinde düzelmişti. Bir ihtimal sizde deneyin.
Hocam o dizüstleri için geçerli bir ayar diye biliyorum. Ben masaüstü kullanıyorum. Oyundan vazgeçtim gibi bir şey artık başka oyunlara kısmet. Yine de yardımlarınız ve çözüm önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı