i3 10105F sistemde 50-60 FPS'de kasma hissiyatı oluyor

İbrahim Özt

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayari yaklasik 8 ay once aldim hiç boyle bir sorunla karsilasmadim ama şu an 50-60 FPS arasında oynarken sanki 35 40 FPS ile oynuyormuşum gibi hissetiriyor ve ayrıca GTA 5'de ayarlari dusurup oyun 80 FPS'ye kadar ciktigi zaman sanki 60 FPS ile oynuyormusum gibi akici oluyor ama dedigim gibi 50-60 FPS arasi 35 40 FPS gibi hissetiriyor. Monitörüm: 144 Hz.

Sistem özelliklerim: GTX 1650 4 GB, 16 GB RAM, i3 10105F.

Oyunları V-Sync açık oynuyorsan kapat öyle oyna veya tam tersi kapalı oynuyorsun aç öyle oyna. Oyun içi ve Windows ekran yenileme hızlarını kontrol et belki düşükte kalmıştır.

Oyunları V-Sync açık oynuyorsan kapat öyle oyna veya tam tersi kapalı oynuyorsun aç öyle oyna. Oyun içi ve Windows ekran yenileme hızlarını kontrol et belki düşükte kalmıştır.

V-Sync açık ve kapalı her iki türlüde kasıyor Windows ekran yenilemi hizlarini kontrol et derken ne demek istedin anlamadim bilgisayar konusunda o kadar bilgili degilim nasıl kontrol ederim.

Ayrıca eğer internet kafe vb. yerlerde farklı cihazlardan yüksek FPS ile oyun oynadıktan sonra oynuyorsanız kasma hissiyatı olabilir .

V-Sync açık ve kapalı her iki türlüde kasıyor Windows ekran yenilemi hizlarini kontrol et derken ne demek istedin anlamadim bilgisayar konusunda o kadar bilgili degilim nasıl kontrol ederim.
Masaüstünde boş bir yere sağ tık yap ve kişileştiri seç sonra gelen ekrandan görüntüleye tıkla. Oradan da gelişmiş ayarlar gir ve yenileme hızını kontrol et en yüksek olan seçenek hangisiyse onu seç.

Ayrıca eğer internet kafe vb. yerlerde farklı cihazlardan yüksek FPS ile oyun oynadıktan sonra oynuyorsanız kasma hissiyatı olabilir.

Masaüstünde boş bir yere sağ tık yap ve kişileştiri seç sonra gelen ekrandan görüntüleye tıkla. Oradan da gelişmiş ayarlar gir ve yenileme hızını kontrol et en yüksek olan seçenek hangisiyse onu seç.

144 Hz de ben anlayamadim sorun ne format mi atsam.

Geri
Yukarı