i3-10105F ve AMD RX 550 sistem nasıldır?

Gökaçınlar

Kilopat
Merhaba. Geçen hafta Vatan Bilgisayar'da hafta sonu neredeyse çoğu ekipmanda %15 indirim vardı ve ben de daha önce topladığım sistemimi yükseltmek maksadıyla yeni bir ekran kartı almaya karar verdim. GT1030 GDDR4 2 GB'dan RX550 2 GB GDDR5'e kadar pek çok kartı inceledim ve RX550'de karar kıldım. 2200 TL civarına düşmüş olan bu kartı (şu anki fiyatı 3600 TL), yanına bir Logitech G213 klavyeyle aldım. Aslında RX560 ve 570 de alabilirdim ancak ben Team Fortress 2, Battlefield 4 veya Hearts of Iron IV gibi oyunlar oynadığım ve genel olarak iş için kullandığım için(Adobe ürünleri, VS Code ve ms Office vb.) Bu kart yeterli geldi.

Sorum şu ki, eski kartım olan GT 730'daki bariz performans düşüşlerini (sık sık FPS düşmesi, uzun süreli donma ve tepkisizlik vb.) Bu kartta yaşar mıyım?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer iade edebiliyorsanız tavsiyem o kartı iade edin. Eski kartınızdan daha iyi ancak o karta o para asla verilmez. 2500tl ye rx 6400 gibi bir F/P canavarı almak varken kaç senelik karta 2200TL para saymışsınız. Bunun dışında iade edemiyorsanız veya etmek istemiyorsanız o kart o oyunlar için yeterlı sıkıntı çıkarmaz.

Eğer iade edebiliyorsanız tavsiyem o kartı iade edin. Eski kartınızdan daha iyi ancak o karta o para asla verilmez. 2500tl ye rx 6400 gibi bir F/P canavarı almak varken kaç senelik karta 2200TL para saymışsınız. Bunun dışında iade edemiyorsanız veya etmek istemiyorsanız o kart o oyunlar için yeterlı sıkıntı çıkarmaz.
Aslında evet iade edebilirim ancak Vatan Bilgisayar alınan ekran kartlarını tekrar iadeye almak için 20 gün içinde kendilerince yapılacak testleri karşılama şartı koşuyor. Sanırsam kullanıldıklarını düşünüyorlar ama ben kartı hiç kullanmadım. Biraz bekleyip iade mi alayım? Bu sömestra doğru iyi bir kart alabilirim belki.

Aslında evet iade edebilirim ancak Vatan Bilgisayar alınan ekran kartlarını tekrar iadeye almak için 20 gün içinde kendilerince yapılacak testleri karşılama şartı koşuyor. Sanırsam kullanıldıklarını düşünüyorlar ama ben kartı hiç kullanmadım. Biraz bekleyip iade mi alayım? Bu sömestra doğru iyi bir kart alabilirim belki.
Bana kalırsa iade etmenizi tavsiye ederim. Rx550'ye 2200TL çok para. Sapphire 11315-01-20G Pulse AMD Radeon RX 6400 4GB 64 Bit GDDR6 Ekran Kartı en ucuzundan Gtx 1650 Dengi Rx6400 bile 2500TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı