i3-1115G4 laptop oyunda kasıyor

Trefax

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yeni aldım 3-4 ay önce. Ancak şu sıralar çok rahat bir şekilde kaldırabilecek oyun olan robloxa girince kasmaya başlıyor. Sorun tek Roblox'ta olmuyor. Oyun oynarken bir de Spotify açıyorum ikisi birden kesiliyor yani kasıyor. Roblox'tayken Roblox'u arka plana alıyorum Discord'a bakıyorum Discord fena kasıyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Özellikler:

Bilgisayar adı: ASUS X515EA-BQ2293W i3-1115G4 4 GB 128 GB SSD UHD Graphics 15.6" Full HD notebook.

İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i3-1115G4 @ 3.00GHz 3.00 GHz.

RAM: 4 GB.

Alanımda hiç anlamadığım yere fazla yer kaplıyor. Neredeyse hiçbir şey yüklü değil bilgisayarda ancak alan doldu. Format atsam veya sıfırlasam düzelebilir mi? Bu yüzden de olabilir diye düşünüyorum.

Hocam 128 GB SSD zaten hiçbir şeye yetmez sadece Windows falan kurulur. RAM'iniz çok düşük, sistem genel olarak düşük bence.
Ve Roblox multiplayer yani internetinizin ve laptopun iyi olması gerekiyor. Kısacası bence sistem yetersiz.

Hocam 128 GB SSD zaten hiçbir şeye yetmez sadece Windows falan kurulur RAM'iniz çok düşük sistem genel olarak düşük bence.
Ve Roblox multiplayer yani internetinizin ve laptopun iyi olması gerekiyor. Kısacası bence sistem yetersiz.

Teşekkürler.

Deneyebilirsiniz, ama formattan önce sıcaklık değerlerine bir bakın. İşlemci ısındığı için güç azaltıyor ise format bu durumu çözmeyecektir.

Tamamdır teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yeni aldım 3-4 ay önce. Ancak şu sıralar çok rahat bir şekilde kaldırabilecek oyun olan robloxa girince kasmaya başlıyor. Sorun tek Roblox'ta olmuyor. Oyun oynarken bir de Spotify açıyorum ikisi birden kesiliyor yani kasıyor. Roblox'tayken Roblox'u arka plana alıyorum Discord'a bakıyorum Discord fena kasıyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Özellikler:

Bilgisayar adı: ASUS X515EA-BQ2293W i3-1115G4 4 GB 128 GB SSD UHD Graphics 15.6" Full HD notebook.

İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i3-1115G4 @ 3.00GHz 3.00 GHz.

RAM: 4 GB.
Öncelikle cihaz fiyatına göre güzel. Batarya performansı çok iyi .Ekran kalitesi beklediğimden iyi çıktı. Klavyesi çok güzel. Ram 4 GB yetersiz mutlaka yükseltme yapın. Ben 8 GB Crucial 3200 mhz ekledim 4+8 12 GB 3200 mhz olarak çalışıyor Ram slotu var merak etmeyin. 128 GB m2 SSD normal kuıllanımda yeterli isterseniz yükseltirsiniz SSD HDD slotu mevcut. Olumsuz olarak malesef ethernet portu yok wifi ye mahkumsunuz dilerseniz type -C ethernet adaptörü yada usb 3.0 ethernet adaptörü tavsiye ederim.
Bende açıkçası slot yok diye tereddüt ediyordum ama adam yorumlara böyle yazınca kafam karıştı açıkçası.

Öncelikle cihaz fiyatına göre güzel. Batarya performansı çok iyi. Ekran kalitesi beklediğimden iyi çıktı. Klavyesi çok güzel. RAM 4 GB yetersiz mutlaka yükseltme yapın. Ben 8 GB Crucial 3200 MHz ekledim 4+8 12 GB 3200 MHz olarak çalışıyor RAM slotu var merak etmeyin. 128 GB M.2 SSD normal kuıllanımda yeterli isterseniz yükseltirsiniz SSD HDD slotu mevcut. Olumsuz olarak maalesef Ethernet portu yok Wi-Fi'ya mahkumsunuz dilerseniz type -c Ethernet adaptörü ya da USB 3.0 Ethernet adaptörü tavsiye ederim.
Bende açıkçası slot yok diye tereddüt ediyordum ama adam yorumlara böyle yazınca kafam karıştı açıkçası.

Fiyati ne kadar? Simdi baktim 7.5 bin TL en dusuk. O kadar RAM ve SSD eklemek yerine 10k ya daha guzel bir şey bulunabilirdi bence. Laptop fiyatlarina bakmiyorum uzun suredir ama 7.5bin e biraz dusuk o ozellikler.

Öncelikle cihaz fiyatına göre güzel. Batarya performansı çok iyi. Ekran kalitesi beklediğimden iyi çıktı. Klavyesi çok güzel. RAM 4 GB yetersiz mutlaka yükseltme yapın. Ben 8 GB Crucial 3200 MHz ekledim 4+8 12 GB 3200 MHz olarak çalışıyor RAM slotu var merak etmeyin. 128 GB M.2 SSD normal kuıllanımda yeterli isterseniz yükseltirsiniz SSD HDD slotu mevcut. Olumsuz olarak maalesef Ethernet portu yok Wi-Fi'ya mahkumsunuz dilerseniz type -c Ethernet adaptörü ya da USB 3.0 Ethernet adaptörü tavsiye ederim.

Hazır internette satılan RAM'lardan alsam yani takılır mı içine? Bana da 1 adet slot olduğunu söylemişlerdi yani videolarda gördüm.

Geri
Yukarı