i3-1115G4 laptop oyunda kasıyor

Trefax

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yeni aldım 3-4 ay önce. Ancak şu sıralar çok rahat bir şekilde kaldırabilecek oyun olan robloxa girince kasmaya başlıyor. Sorun tek Roblox'ta olmuyor. Oyun oynarken bir de Spotify açıyorum ikisi birden kesiliyor yani kasıyor. Roblox'tayken Roblox'u arka plana alıyorum Discord'a bakıyorum Discord fena kasıyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Özellikler:

Bilgisayar adı: ASUS X515EA-BQ2293W i3-1115G4 4 GB 128 GB SSD UHD Graphics 15.6" Full HD notebook.

İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i3-1115G4 @ 3.00GHz 3.00 GHz.

RAM: 4 GB.

Windows 11 mi kullanıyorsunuz
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yeni aldım 3-4 ay önce. Ancak şu sıralar çok rahat bir şekilde kaldırabilecek oyun olan robloxa girince kasmaya başlıyor. Sorun tek Roblox'ta olmuyor. Oyun oynarken bir de Spotify açıyorum ikisi birden kesiliyor yani kasıyor. Roblox'tayken Roblox'u arka plana alıyorum Discord'a bakıyorum Discord fena kasıyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Özellikler:

Bilgisayar adı: ASUS X515EA-BQ2293W i3-1115G4 4 GB 128 GB SSD UHD Graphics 15.6" Full HD notebook.

Ram yükseltmesi yapmanızı tavsiye ederim

Özellikler:

Isı sorunu olabilir.

Windows 11 mi kullanıyorsunuz

RAM yükseltmesi yapmanızı tavsiye ederim

Evet Windows 11 kullanıyorum bilgisayara yüklü bir şekilde geldi. Windows 10'a geçsem düzelebilir mi? RAM takviyesi yapmayı düşündüm ancak tek girişli RAM girişi var.

Isınma sorunu olabilir.

Hem kendi fanı hem de altında soğutucu var 4 pervaneli.

İnternetten dosyalar indirdiyseniz bilgisayarınızı yavaşlatmış olabilir.
Ne gibi dosyalar olabilir? Yani hangi türden

Evet Windows 11 kullanıyorum bilgisayara yüklü bir şekilde geldi. Windows 10'a geçsem düzelebilir mi? RAM takviyesi yapmayı düşündüm ancak tek girişli RAM girişi var.

Hem kendi fanı hem de altında soğutucu var 4 pervaneli.

Ne gibi dosyalar olabilir? Yani hangi türden
Kaynağı belli olmayan dosyalar.

4 GB RAM Windows 11 için çok düşük. Ayrıca MSI Afterburner ile oyun oynarken işlemcinizin sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. Büyük ihtimalle havalar sıcakladığı için 3 ay önce rahat oynadığınız oyun şimdi işlemci sıcaktan güç azalttığı için kasıyor.

Alanımda hiç anlamadığım yere fazla yer kaplıyor. Neredeyse hiçbir şey yüklü değil bilgisayarda ancak alan doldu. Format atsam veya sıfırlasam düzelebilir mi? Bu yüzden de olabilir diye düşünüyorum.

Alanımda hiç anlamadığım yere fazla yer kaplıyor. Neredeyse hiçbir şey yüklü değil bilgisayarda ancak alan doldu. Format atsam veya sıfırlasam düzelebilir mi? Bu yüzden de olabilir diye düşünüyorum.

Deneyebilirsiniz, ama formattan önce sıcaklık değerlerine bir bakın. İşlemci ısındığı için güç azaltıyor ise format bu durumu çözmeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı