i3 12100F 80 dereceye çıkıyor

MaceWW0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı:3060OC 8gb
İşlemci: i312100f
Anakart:Asus Prime H610M-K D4
Ram:2x 8gb 3200Mhz
Depolama:Adata Legend 750 M.2 SSD
FIFA 23 oynarken işlemci sicaklıgına baktım 87 derece falan oluyordu PC'yi kapattım birkaç saat ellemedim geri açtım yine FIFA oynarken baktım bu sefer de 80 dereceye çıkıyor. PC'yi alalı 1 ay oldu çok tozlanmış olamaz ayrica birkaç gün önce böyle bir sorunum yoktu hatta GTA 5'te bile 72-73 derecelerde seyrediyordu. Virüs falan bulaşmış olabilir mi, stok fan kullanmıyorum. Cooler Master markasının 170C fanı var fakat bir anda 87 dereceye falan çıkması beni korkuttu. PC'yi yeni aldım çöp olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
FIFA 23 oynarken işlemci sicaklıgına baktım 87 derece falan oluyordu PC'yi kapattım birkaç saat ellemedim geri açtım yine FIFA oynarken baktım bu sefer de 80 dereceye çıkıyor. PC'yi alalı 1 ay oldu çok tozlanmış olamaz ayrica birkaç gün önce böyle bir sorunum yoktu hatta GTA 5'te bile 72-73 derecelerde seyrediyordu. Virüs falan bulaşmış olabilir mi, stok fan kullanmıyorum. Cooler Master markasının 170C fanı var fakat bir anda 87 dereceye falan çıkması beni korkuttu. PC'yi yeni aldım çöp olmasın.

Termal macun degistir ya da fanlari kontrol et tam takilmamis olabilir.

Güç planlarından en yüksek işlemci durumunu %100'den %99 yaptım düzeldi Max 75 derece oldu.

Kardesim bu hala kesin cozum degip bus efer islemci Boost calismaz anlatabiliyor muyum git 30 TL'ye hadi bilemedim 50 TL'ye macun al sür bitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı